Have I been pwned'de şifrem paylaşılmış gözüküyor

Hocam bu site sadece şifreniz patladığı zaman göstermiyor. Spam hedefi olduğunuz zamanda gösteriyor. Yani hesabınıza giriş denemeleri ya da tuzak linklere dikkat edin.
Spam hedefi olduğumu nasıl bilebilir ki? Hiç böyle bir uyarıyla karşılaştınız mı? Aldıysanız ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

Paket sızıntıların (şu site, bu site gibi) sebebi siz değilsiniz zaten site sahibi bir şekilde kendi veritabanını kaybediyor ve içinde sizinde bilginiz var diyelim.

Tamam da, ben hic Netlog'a üye olmadim ki. Ayrica e-posta adresimde de yillardir herhangi bir tuhaf durumla karsilasmadim.

Aynı sorunu babamda iddaa ediyor, üstelik sızan şifreyi bulduğumda asla onun koymayacağı düzende bir şifre. Ancak yine de o sızıntıyı bulup kontrol etmenizi öneririm.

Telefon numarası ile ilgili 1 tane sızıntı gördüm. Bunu nasıl önlerim peki?

Muhtemelen Facebook olabilir. Sonuç görüntülerken alt kısımda neye ait sızıntı olduğu yazar. İlk önce o sitenin şifresini değiştirin ve 2FA ekleyin. Başka yapabileceğiniz bir şey yok, o sızıntı ömür boyu internette kalacak artık

Hocam benim de 1 sene önce Canva yüzünden e-postam patlatılmıştı. Tabii 2 aşamalı doğrulama olduğu için anında geri aldım. Bu sefer de saçma sapan spam e-postaları geliyordu, adını duymadığım sitelerden.
Şifrenizi alakasız harfler ve rakamlardan oluşan bir kombinasyon ile yenileyin.

Canva olmasına çok şaşırdım.

Geri
Yukarı