Have I been pwned'de şifrem paylaşılmış gözüküyor

NightWist

Kilopat
Makaleler
2
Bir site gördüm, şifre paylaşılmış mı diye denedim. Daha önceden RAT yemiştim ve oradan paylaşılmış olabileceğini düşünüyorum. Paylaşılan şifreyi nasıl öğrenebilirim?

resim_2021-06-08_115511.png

Paylaşılan şifreyi öğrenseniz de bir şey fark etmez. Böyle durumda mail adresini şifresini ve diğer bütün şifrelerinizi değiştirerek tam güvenliğe geçebilirsiniz. 2FA açmanızı da şiddetle öneririm.

Hocam benimde 1 sene önce Canva yüzünden e-postam patlatılmıştı. Tabi 2 aşamalı doğrulama olduğu için anında geri aldım. Bu seferde saçma sapan spam e-postaları geliyordu, adını duymadığım sitelerden.
Şifrenizi alakasız harfler ve rakamlardan oluşan bir kombinasyon ile yenileyin.

Benimde 1 kere paylaşılmış gözüküyor younow üzerinden ama hiç kayıt olmadım nasıl yaplaşılmış olabilir mail imde hiç çalınmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü .png
    Ekran görüntüsü .png
    331,1 KB · Görüntüleme: 46
Bu site biraz tuhaf aslinda. Kendi e-posta adresimi girince Netlog'da patladigini söylüyor, fakat ben hiçbir zaman Netlog'a üye olmadim.

Benim için gösterdiği her sızıntıyı kendim bulup kontrol ettim, sitenin yalan söylediğini düşünmüyorum, bence sizde bakın.

Ancak ben şifre kontrolüne karşıyım, yani sızan birçok şifre artık sha 256 vs şeklinde sızıyor. Ve siz oraya şifrenizi yazdığınız anda o ana kadar bilmediği bir Hash'in karşılığını eline veriyoruz. Şu aşamada en çok hit alan kontrol sitesi olması sebebiyle kimsenin sahip olmadığı bir veritabanına sahip bu sayede.

Hocam bu site sadece şifreniz patladığı zaman göstermiyor. Spam hedefi olduğunuz zamanda gösteriyor. Yani hesabınıza giriş denemeleri ya da tuzak linklere dikkat edin.

Geri
Yukarı