İnceleme Hawk Fab v1 oyuncu koltuğu

Öncelikle merhaba. Şahin mobilya tarafından kurulmuş olan oyuncu koltuğu üreten firma. Yerli üretim kumaş oyuncu koltuğu eksiğini kapatma adına kurulması güzel bir gelişmedir.

Kargo süresi: 15 günde elime ulaştı.

Teknik bilgiler:

Koltuğu almadan önce "Acaba oturma kısmı biraz fazla mı ince, yeterince yumuşak değil mi?" gibi bir düşüncem olmuştu fakat hiç öyle bir durum yok.
Gayet güzel bir dolgunlukta, gerçekten rahat bir oturma kısmı bulunuyor.

Koltuğun 3 tane ayarı bulunuyor;
- Yukarı aşağı ayarı,
- Yaslanma kısmı eğimi,
- Tamamen koltuğun beşik gibi bükülmesi (oturak bölümü ile yaslanma kısmının aynı anda ayarlanması durumu)

Araç koltuklarına benzeyen bu kolu çekerek arka yaslanma kısmını eğebiliyorsunuz, aynı şekilde kolu çektiğinizde kendini yukarı doğru kaldırıyor.
Kimsenin böyle kullanacağını düşünmesem de koltuk 180 derece açı oluşacak kadar eğilebiliyor :)

Koltuğun en yüksek durumda oturma kısmı 51-52cm civarında, en alçak durumda ise 41-42cm oluyor.
Aynı şekilde en alçak durumda ve kol ayarı en alçağa alındığında kol koyma kısımları yerden 60cm yukarıda oluyor.

Koltuğun ayak kısmı resimlerden ilk bakışta ucuz plastik gibi duruyor ama aslında oldukça sağlam bir şekilde demirden yapılmış ve tekerlekleri de oldukça iyi gibi duruyor, gayet rahat rahat hareket ettirebiliyorum.

Son düşüncelerim:

Koltuğu 2 gündür kullanıyorum. Memnunum. 1.90 olmama rağmen tam yetiyor boyuma. Alacaklara hayırlı olsun. Güvenilir bir site olmuş.

Koltuk1.jpg
Koltuk2.jpg

Merhaba 🙂.
Tekrardan yorumlarınızı alabilir miyim? Ben de bu koltuğu almayı düşünüyorum ve birkaç kişi oturma yerinin vs ince olduğunu söylemiş. Ben de paint üzerinden sırasıyla Hawk Fab v1, xDrive 15'li ve XPrime King fotoğraflarını aynı poz üzerinden ekledim. Ne kadar anlaşılabilir oldu orasından pek emin değilim. Oturma yerinde uzun süreler kullanımda ne kadar fark oldu. Sırt dayama kısmını dik olarak kullanacağım rahatsız edici bir yanı var mıdır acaba? Ve gıcırdama veya ayaklarında herhangi bir sorun oldu mu? Teşekkürler. Eki Görüntüle 1448400

Hocam neredeyse tam 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay önce amortisör de sorun oluştu ve oturduktan 5 dk sonra düşmeye başlıyordu oturak. Mesaj attım firmaya garanti kapsamına girdiğini ve yeni amortisör yollayacaklarını söylediler. Yeni amortisör geldi şu an bir sorun yok. Konfor olarak 7/10 diyebilirim. Kolçaklar yumuşak kolu rahatsız etmiyor. Bende ki fabv4 modeli. Ben aldığımda 1100 TL civarı bir şeyydi tam hatırlamıyorum. Fakat şu an 2600 TL verilir mi bilemedim. Alternatif model bulamadıysanız alabilirsiniz. İçinden çıkan yağ pek bir işe yaramıyor onu da söyleyeyim. İçinde yağ, temizleme bezi ve temizleme suyu gibi bir şey çıkıyor. Hiç kullanmadım şu an.

Hocam neredeyse tam 1 yıldır kullanıyorum. 2 ay önce amortisör de sorun oluştu ve oturduktan 5 dk sonra düşmeye başlıyordu oturak. Mesaj attım firmaya garanti kapsamına girdiğini ve yeni amortisör yollayacaklarını söylediler. Yeni amortisör geldi şu an bir sorun yok. Konfor olarak 7/10 diyebilirim. Kolçaklar yumuşak kolu rahatsız etmiyor. Bende ki fabv4 modeli. Ben aldığımda 1100 TL civarı bir şeyydi tam hatırlamıyorum. Fakat şu an 2600 TL verilir mi bilemedim. Alternatif model bulamadıysanız alabilirsiniz. İçinden çıkan yağ pek bir işe yaramıyor onu da söyleyeyim. İçinde yağ, temizleme bezi ve temizleme suyu gibi bir şey çıkıyor. Hiç kullanmadım şu an.
Muadilleri de o fiyat bandında hatta biraz daha ucuz.
Örnek olarak;

xDrive Toryum : 2.499,00 TL​

xDrive 15'Lİ : 2.598,99 TL​

XPrime King : 2.199,90 TL​

XPrime Omega Kumaş : 2.599,90 TL​

Muadilleri bu fiyat bandındayken benim de aklımda şu anlık Hawk var. Ancak modelleri aklıma takıldı. Fab v1 ile v4 modeli arasındaki fark nedir, sadece renk tonları mı? Ve size şunu sormak istiyorum. Siz bir daha koltuk alacak olsanız Hawk ürününü tercih eder misiniz ya da ne almayı düşünürsünüz?

Muadilleri de o fiyat bandında hatta biraz daha ucuz.
Örnek olarak;

xDrive Toryum: 2.499, 00 TL​

xDrive 15'li̇: 2.598, 99 TL​

XPrime King: 2.199, 90 TL​

XPrime Omega Kumaş: 2.599, 90 TL​

Muadilleri bu fiyat bandındayken benim de aklımda şu anlık Hawk var. Ancak modelleri aklıma takıldı. Fab V1 ile V4 modeli arasındaki fark nedir, sadece renk tonları mı? Ve size şunu sormak istiyorum. Siz bir daha koltuk alacak olsanız Hawk ürününü tercih eder misiniz ya da ne almayı düşünürsünüz?

Fabv1 ve V4 arasında sadece renk farkı var. İkisi de aynı model farklı renk ikisi de kumaş. Kumaş olması kesinlikle çok avantajlı çok sıcak günlerde bile az bir terleme yapıyor. Malzemesi kaliteli yırtılma sökülme vs. olmadı. Tek bir sıkıntım vardı ilk aldığım günden itibaren; bel ile boyun arasındaki boşluk yaslanınca aşırı rahatsız etti beni. İlk günden beri minderle kullanıyorum. XPrime nasıldır bilmem ama xDrive modelini deneme şansım oldu. Minderleri bayağı sert. Yine de kalite olarak hawk kesinlikle öndedir diye düşünüyorum. Kargo vs. bile gayet özenliydiler. Bilmiyorum sadece bende mi bu sorun oldu ama çünkü başka kimsede böyle bir sorun yaşayan olmamış, amortisör sorunu çok rahatsız etti beni. 2 dakikada bir koldan yukarı kaldırmak zorunda kalıyordum masam yüksekte olduğu için. Umarım sizde böyle bir sıkıntı olmaz. Yine de tabii ki ilgilendiler yeni amortisör gelince sorunum şu anlık çözüldü. Beni dinlerseniz yine de Hawk'ı öneririm. Şu an alacak olsam bu bütçeyle yine de Hawk'ı tercih ederdim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 52
Merhaba V6 aldım ama sırt bölümü yaslandığım zaman çok az da olsa geri gidiyor sol kolu aşağı indirdim soranlar için ama bu konuda yardımcı olursanız sevinirim sonuçta artık 3K olmuş.

Merhaba V6 aldım ama sırt bölümü yaslandığım zaman çok az da olsa geri gidiyor sol kolu aşağı indirdim soranlar için ama bu konuda yardımcı olursanız sevinirim sonuçta artık 3K olmuş.

Nasıl bir sorun var tam anlayamadım? Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

Kanka şimdi bu sırt bölümü var ya minderin olduğu yer sırtımı yaşadığım zaman geriye doğru azıcık geriye gidiyor (100 kg yum belki ondandır)

Öncelikle merhaba. Şahin mobilya tarafından kurulmuş olan oyuncu koltuğu üreten firma. Yerli üretim kumaş oyuncu koltuğu eksiğini kapatma adına kurulması güzel bir gelişmedir.

Kargo süresi: 15 günde elime ulaştı.

Teknik bilgiler:

Koltuğu almadan önce "acaba oturma kısmı biraz fazla mı ince, yeterince yumuşak değil mi?" gibi bir düşüncem olmuştu fakat hiç öyle bir durum yok.
Gayet güzel bir dolgunlukta, gerçekten rahat bir oturma kısmı bulunuyor.

Koltuğun 3 tane ayarı bulunuyor;
- Yukarı aşağı ayarı,
- Yaslanma kısmı eğimi,
- Tamamen koltuğun beşik gibi bükülmesi (oturak bölümü ile yaslanma kısmının aynı anda ayarlanması durumu)

Araç koltuklarına benzeyen bu kolu çekerek arka yaslanma kısmını eğebiliyorsunuz, aynı şekilde kolu çektiğinizde kendini yukarı doğru kaldırıyor.
Kimsenin böyle kullanacağını düşünmesem de koltuk 180 derece açı oluşacak kadar eğilebiliyor :)

Koltuğun en yüksek durumda oturma kısmı 51-52cm civarında, en alçak durumda ise 41-42cm oluyor.
Aynı şekilde en alçak durumda ve kol ayarı en alçağa alındığında kol koyma kısımları yerden 60cm yukarıda oluyor.

Koltuğun ayak kısmı resimlerden ilk bakışta ucuz plastik gibi duruyor ama aslında oldukça sağlam bir şekilde demirden yapılmış ve tekerlekleri de oldukça iyi gibi duruyor, gayet rahat rahat hareket ettirebiliyorum.

Son düşüncelerim:

Koltuğu 2 gündür kullanıyorum. Memnunum. 1.90 olmama rağmen tam yetiyor boyuma. Alacaklara hayırlı olsun. Güvenilir bir site olmuş.

Eki Görüntüle 917537Eki Görüntüle 917538

Hafif bir eğiklik hissediyor musunuz? Gözüme eğri gözüküyor ama ölçümlerime göre düz. Sizde de oluyor mu?

Geri
Yukarı