Hawk Fab Vv5 vs xDrive 15'li vs XPrime king

03-01-2022 tarihinde sipariş verdim. Henüz bir hareket yok siparişlerim kısmında :) Beklemedeyim bakalım. Fab V5 geldiğinde yorumlarımı paylaşacağım.

Ürün elinizde mi? Elinizdeyse ilk düşünceleriniz neler?
Henüz kargolandı, daha elime ulaşmadı. Montajını yapıp deneyimledikte sonra kısa bir ön yorum yapacağım bu konuya.
Koltuk geldi ve kurulumunu gerçekleştirdim. Amörtisör korumasını ters takmışım :) Koltuk oturma kısmındaki montelediğim mekanizmadan geri çıkaramadım, öyle ters kaldı, plastik parça bişi olmaz daha sonra bakarım çaresine dedim :)

İlk izlenimlerim, kumaşı dokusu vs. harika, yastıklar yeterli diyebileceğim hissiyatta. Oturak kısmı über süper yumuşak değil ancak sert de değil. Kıvamında sayılır. Yıldız ayak ve koltuk mekanizması kısmı ölümsüz sağlam hissiyatı veriyor, uzun kullanımda göreceğiz.

Hem oturak kısmının 40 derece yatması, hem o kısımdan bağımsız sadece sırt kısmının yatabilmesi çok çok mükemmel bir şey. İlk izlenimlerim olarak böyle, kol dayama kısmındaki yumuşağımsız garip plastik biraz ilginç hissettiriyor dokununca ama yani bilmiyorum :)

@ToughRock

Son düzenleme:
Henüz kargolandı, daha elime ulaşmadı. Montajını yapıp deneyimledikte sonra kısa bir ön yorum yapacağım bu konuya.
Koltuk geldi ve kurulumunu gerçekleştirdim. Amörtisör korumasını ters takmışım :) Koltuk oturma kısmındaki montelediğim mekanizmadan geri çıkaramadım, öyle ters kaldı, plastik parça bişi olmaz daha sonra bakarım çaresine dedim :)

İlk izlenimlerim, kumaşı dokusu vs. harika, yastıklar yeterli diyebileceğim hissiyatta. Oturak kısmı über süper yumuşak değil ancak sert de değil. Kıvamında sayılır. Yıldız ayak ve koltuk mekanizması kısmı ölümsüz sağlam hissiyatı veriyor, uzun kullanımda göreceğiz.

Hem oturak kısmının 40 derece yatması, hem o kısımdan bağımsız sadece sırt kısmının yatabilmesi çok çok mükemmel bir şey. İlk izlenimlerim olarak böyle, kol dayama kısmındaki yumuşağımsız garip plastik biraz ilginç hissettiriyor dokununca ama yani bilmiyorum :)

@ToughRock
ben de v4 versiyonunu aldım kargoda bekliyorum umarım pişman olmam :) aerocool ve hawk arasında çok kaldım hawk'ı seçtim :) geldiği zaman ben de yorumlarımı paylaşacağım.

Koltuk uzun vadede ne gösterecek bilemiyorum ancak gerçekten bana kaliteli geldi. Sırtın bağımsız, oturağın bağımsız açı alabilmesi muazzam bir şey. Giriş segment modellerde yalnızca sırtın yatması, oturak kısmına açı verilememesi; denemeyen için belki eksiklik olmaz ama artık bir kere tattım :) Ben de yapamam. Gerçekten çok rahat, 2 günde uyku düzenimi bozdu, PC başında hiç yorulmayıp bir yerlerim ağrımayınca demek böyle oluyormuş. Çalışan için de cidden verimlilik artırır. Kumaşı dokusal hissiyat olarak mukavemetli görünüyor, dediğim gibi uzun kullanımda ne olacağı mühim, şu an her şey güzel. Mekanizmalar vs. sağlam işlevsel.
Koltuk harika, sırttan bağımsız alt kısmın eğim alabilmesi beni en çok tatmin eden özellik. İleri düşecek gibi oturmak yerine rahatça konumlanıp, çok az geriye eğim verip keyiflice PC başında vakit geçirebiliyorum. Çok rahat, günde en az 12 saat oturuyorum, gerçekten çok geç kaldığım bir olaymış. Şiddetle öneririm herkese, kaliteli bir koltuk almalarını.

Son düzenleme:
@actanonverba Merhaba, neredeyse 10 ay gibi bir süre olmuş. Artısıyla eksisiyle uzun vade de memnun musunuz?
Merhabalar, kısaca açıklayayım. Koltuk kalite olarak harika. Yıllarca kullanılır gibime geliyor. Kumaş olsun mekanizmaları olsun, hiçbir sorun yaşamadım. Kumaşlarında aşınma eskime yok, devamlı kumaş temizleyicisi ve fiberoptik bez ile temizlediğim halde ilk gün ki gibi.

Tek bir sorun yaşadım, nedeni herhangi bir şey olabilir ve garip zaten muhtemelen üretim hatasıydı. Amörtisörü bozuldu 4.ayın sonlarında doğru. Sorun şöyle, en yüksekte kullanıyorum devamlı, kendi kendine oturuş pozisyonuma göre yavaş yavaş aşağı en alta kadar alçalıyordu amörtisörü sorunlu olduğu için. Başlarda pek takmadım ancak sorun gittikçe daha hızlı alçalma sürelerine doğru gelince sorunu teknik desteğe mail atmakta buldum. Anında dönüş yaptılar, yeni amörtisörü direkt kargoladılar bana ve bendeki bozuk olan kısmı söküp kargo ile onlara göndermem gerektiğini; bu şekilde garantinin bozulmadan devam edeceğini söylediler. Amörtisörü de 1 çekiç ve youtube videosu yardımı ile 5 dakikada değiştirdim.

Kısaca, çok kaliteli çok müşteri odaklı bir marka benim için Hawk, direkt ilgilenmeleri, bozuk amörtisörün fotoğrafını bile istemeden bana direkt sıfır amörtisörü hemen kargolamaları vs. gerçekten güzel hareketler.

Yani şiddetle öneririm. Hiç pişman değilim.

@actanonverba
Bakalım, Hawk Fab v5'e karar veriyorum gibi duruyor. Umarım üzmez.
@Anceph

Merhaba, güncel deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Duruma göre sipariş vericem bugün veya yarın. Çok düşündüm, beni kendine en çok çeken model Fab V5, tüm markalara modellere vs. baktım. Fiyatına göre yorumları en olumlu, en sorunsuz model sanırım.
8 9 aya yakın süre geçmiş galiba. Memnun musunuz bir şikayetiniz var mı? Ben de almayı düşünüyorum. Fiyatlar 3200lerde

Fab v5 Kumaş Oyuncu Koltuğu | Oyuncu Koltuğu | Hawk Oyuncu Koltuğu
-----------------------------------------------------------------------------------------
https://www.hepsiburada.com/hawk-ga...ctdUmr1x2FqMDTv2O60aAoGtEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

@actanonverba

8 9 aya yakın süre geçmiş galiba. Memnun musunuz bir şikayetiniz var mı? Ben de almayı düşünüyorum. Fiyatlar 3200lerde

Fab v5 Kumaş Oyuncu Koltuğu | Oyuncu Koltuğu | Hawk Oyuncu Koltuğu
-----------------------------------------------------------------------------------------
https://www.hepsiburada.com/hawk-ga...ctdUmr1x2FqMDTv2O60aAoGtEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Hala kullanıyorum. Ben 2000'e almıştım o fiyata bile alınmaz. Oyuncu koltuğu işi saçmalık. Gidin deneyin bir tane ofis koltuğu alın bunlara o kadar para hayatta verilmez. Bedava verseler kullanılır da bu kadar para verip kesinlikle alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı