Hayal etmekte zorlanıyorum

Zeki Kursat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayal gücüm çocukken çok güzeldi istediğim her şey hayal edebiliyorum şu an 17 yaşındayım ve resim çizmek olsun herhangi bir ev (çizmek için) hayal etmekte çok güçlük çekiyorum hayal gücümü nasıl geliştirebilirim, dünya aşırı grileşmeye başladı nasıl renklendirebilirim? Fikrinizi almak istedim teşekkürler.

Kanka hayal ettikçe beynin açılır örnek olarak vücutta aynıdır bir anda kimse 500kg dumbell kaldıramaz önce 2-4-6 diye gider gider domino daşı gibi büyür bu işler.
Hayal et ettkikçe daha fazla hayal edebiliceğin şeyleri görüceksin.
Beyini çalıştıran şeyler yiyebilirsin örnek ceviz.

Bu arada hayal edebilmek için hayal ediceğin şeyin detayları önemli örnek olarak sokakta olduğunu hayal et ama sokak boş sokak olarak hayal edersin başta sonra ona renk kat ışık ekle, hava karanlık yıldızlar gözüküyor, bir yandan yağmur yağıyor, yol kenarındaki evlerin sesi mahalleyi sarıyor ve yavaşça yürüyorsun kulaklık takılı falan filen diye hayal et işte.

Meditasyon yapabilirsin. Uyurken hayal kurdurdan vs. çeşitli meditasyon videoları var Youtube'da. Bir zamanlar çok yapardım. Mistik Yol kanalını önerebilirim. Denemelisin.

Kitaplar da çok işe yarar. Özellikle romanlar, betimlemeler açısından zengindir. Seveceğini düşündüğün bir seriye başla.

Meditasyon yapabilirsin. Uyurken hayal kurdurdan vs. çeşitli meditasyon videoları var YouTube'da. Bir zamanlar çok yapardım. Mistik Yol kanalını önerebilirim. Denemelisin.

Kitaplar da çok işe yarar. Özellikle romanlar, betimlemeler açısından zengindir. Seveceğini düşündüğün bir seriye başla.

Bir roman vs önerebilir misin geçen Sherlock Holmes okudum 2 kitabını, sefilleri okuyorum şu an daha başka bir kitap önersen güzel olur.

Bir roman vs önerebilir misin geçen Sherlock Holmes okudum 2 kitabını, sefilleri okuyorum şu an daha başka bir kitap önersen güzel olur.

Fantastik sever misin bilmem ama Yüzüklerin Efendisi olabilir.
Önerebileceğim çok seri var aslında ama halihazırda okuduğum içindir belki de çok sevdiğim Gölgelerin Efendisi'ni önerebilirim. İlk 3 kitabı özellikle çok iyiydi. Şu anda 10.dayım.
Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi'nden esinlenildiği söyleniyor. Fantastik olarak geçiyor ama diğerleri kadar fantastik değil.

Fantastik sever misin bilmem ama Yüzüklerin Efendisi olabilir.
Önerebileceğim çok seri var aslında ama halihazırda okuduğum içindir belki de çok sevdiğim gölgelerin Efendisi'ni önerebilirim. İlk 3 kitabı özellikle çok iyiydi. Şu anda 10.dayım.
Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi'nden esinlenildiği söyleniyor. Fantastik olarak geçiyor ama diğerleri kadar fantastik değil.

Harry Potter izlediğim için seriyi birkaç kere :D kitabını çok almayı düşünmüyorum ama Yüzüklerin Efendisi olabilir evet. Birde daha çok günlük hayattarzı okumayı severim fantastik okumadım çok fazla daha çok günlük hayat tarzı gerçekçi sherlock örnek olabilir okudum.

Geri
Yukarı