Hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirdiniz mi?

Hayalini kurduğunuz bir şeyi veya birçok şeyi gerçekleştirebildiniz mi?
Öğretmen lisesini kazanmak istedim. Kazandım, bitirdim. Öğretmenlik okumak istedim. Okudum, bitirdim bu sene. Sırada göreve başlamak var. Hayırlısı. Bir de uzaya çıkmak isterdim ama pek mümkün gözükmüyor. İyi sosyaller.

Küçük yaşta ailemden tamamen bağımsız olmak ve baskılarından kurtulmak: Yapıldı, evden kovulunca mecburi oldu ama geri dönmemek benim başarım. :D

İyi bir okulda okumak: Yapıldı.

İşinde kalifiye biri olmak: 2 ayrı meslekte yapıldı.

Çok büyük bir şirkette çalışmak: Yapıldı ama yaptığıma pişman oldum, büyük şirkette işe en alttan başlayan olmak çok zor bir şeymiş.

Maddi sorun yaşamamak: Yapıldı.

Yabancı diller öğrenmek: Yapıldı.

Sayısı fazla olmasa da Dünya'nın farklı yerlerinde farklı alanlarda güvenebileceğim kemik bir arkadaş çevresi edinmek: Yapıldı.

Çok sayıda farklı kültür ve o kültürlerden insan tanımak: Yapıldı ama şimdikinin de en az 2 katını istiyorum.

Daha huzurlu olacağım bir yerde yaşamak: Yapıldı, taşınmak için Ağustos ayını bekliyorum.

İhtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimlerine devam edebilmeleri için iyi miktarda burs vermek: Yapıldı, yapılmaya devam edecek.

Bir okul kütüphanesine binlerce kitap bağışlamak: Yapılacak, 5 bin civarı kitabı başka bir ülkeye taşıyamayacağıma göre bunu yapmamın önünde hiçbir engel yok.

Küçük bir kız çocuğu evlat edinip, evlatlık olarak bana yapılan hiçbir yanlışı yapmamak: Yapılamadı ama bunun için 10 yıl kadar vaktim var sanırım.

Genel olarak listeye bakınca çoğunu gerçekleştirmişim.

Son düzenleme:
Küçük yaşta ailemden tamamen bağımsız olmak ve baskılarından kurtulmak: yapıldı, evden kovulunca mecburi oldu ama geri dönmemek benim başarım. :D

İyi bir okulda okumak: yapıldı.

İşinde kalifiye biri olmak: 2 ayrı meslekte yapıldı.

Çok büyük bir şirkette çalışmak: yapıldı ama yaptığıma pişman oldum, büyük şirkette işe en alttan başlayan olmak çok zor bir şeymiş.

Maddi sorun yaşamamak: yapıldı.

Yabancı diller öğrenmek: yapıldı.

Sayısı fazla olmasa da dünya'nın farklı yerlerinde farklı alanlarda güvenebileceğim kemik bir arkadaş çevresi edinmek: yapıldı.

Çok sayıda farklı kültür ve o kültürlerden insan tanımak: yapıldı ama şimdikinin de en az 2 katını istiyorum.

Daha huzurlu olacağım bir yerde yaşamak: yapıldı, taşınmak için ağustos ayını bekliyorum.

İhtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimlerine devam edebilmeleri için iyi miktarda burs vermek: yapıldı, yapılmaya devam edecek.

Bir okul kütüphanesine binlerce kitap bağışlamak: yapılacak, 5 bin civarı kitabı başka bir ülkeye taşıyamayacağıma göre bunu yapmamın önünde hiçbir engel yok.

Küçük bir kız çocuğu evlat edinip, evlatlık olarak bana yapılan hiçbir yanlışı yapmamak: yapılamadı ama bunun için 10 yıl kadar vaktim var sanırım.

Genel olarak listeye bakınca çoğunu gerçekleştirmişim.

Ne güzel hocam, tebrikler.
Öğretmen lisesini kazanmak istedim. Kazandım, bitirdim. Öğretmenlik okumak istedim. Okudum, bitirdim bu sene. Sırada göreve başlamak var. Hayırlısı. Bir de uzaya çıkmak isterdim ama pek mümkün gözükmüyor. İyi sosyaller.
Hayırlı olsun hocam🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı