Hayal mi, İyi Bir Gelecek mi?

Gayet basit sınavda çok iyi bir derece yapıp Bilkent, ODTÜ vs. kazanırsan iş sıkıntısı derdini bir an için bile düşünmene gerek kalmaz. Ama gidip Dumlupınar'ı kazanırsan işsiz kalman olası.

Hukuk... tavsiye etmem Türkiye'de.

Yazılım Mühendisliği kadar önü açık bir meslek yok bence hele hele yurtdışı imkanları açık ara en üst seviyede

Ailem sıcak bakmıyor, çevrem iş bulamazsın diyor. İki arada bir derede kaldım.

Yazinizin ve endiselerinizin hepsini okudum ve dogal olarak hakli endiseler bunlar size tek tavsiyem mutsuz olacaginiz bir alana yönelmemeniz. Doktor olup hastalariniza bakinca akliniz hep yazilim ve donanimlarda olursa hem kendinize hem hastaya yazik edersiniz mesela. Ya da atiyorum manav olup müsteriye cürük meyve satarsaniz, bankaci olup parayi eksik ya da fazla verirseniz hep bu yanlis kararlardan ötürü olacak.
Eger Bilgisayar mühendisligini cok istiyorsaniz diger tüm her seyi unutun. Kendinizi o kadar gelistirin ki kimse size yetisemesin. Yazilim ve programlama ögrenin.

Bilgisayar mühendisliginin önü kapali diye bir sey yok aslinda kendi alaninda gercekten cok iyiysen gerek Türkiye'de gerek Yurtdisin'da havada kaparlar insani. Hayallerinin pesinden kosan ve bunun icin gercekten azimle kendini gelistirip mutsuz ya da birilerine bagimli olan kimseyi görmedim. Bunlar sahsi fikirlerimdir siz en iyisi icinizden geleni yapin. Ben mesela sürekli makine ve robotlarla mesgul olacagim bir is istedim ve bu meslegi severek yaptim simdi Makine teknisyeniyim gönül isterdi ki mühendis falan olayim ama bunlar da benim yanlis kararlarim

Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…