Hayalini kurduğunuz teknolojik aletler

Şu 3 şey şuan imkansız gibi gelse de bence uzak gelecekte mümkün olabilir. Olsaydı iyi olurdu.

1 - Elysium filmindeki hastaları iyileştirme makinesi. (Patlamış kafayı bile onarıyor)
2 - Bağlantı ve sinyal sorunu olmadan, gecikmesiz, direkt olarak görüşebileceğimiz gelişmiş telefonlar.
3 - Elektronik veya manyetik portal

Şu 3 şey şu an imkansız gibi gelse de bence uzak gelecekte mümkün olabilir. Olsaydı iyi olurdu.

1 - elysium filmindeki hastaları iyileştirme makinesi. (patlamış kafayı bile onarıyor)
2 - bağlantı ve sinyal sorunu olmadan, gecikmesiz, direkt olarak görüşebileceğimiz gelişmiş telefonlar.
3 - elektronik veya manyetik portal.

Hocam bence yazdıklarınızın hepsi mantıklı,
1- Hasta iyileştirme biyoteknoloji ve yapay hücre ilerlerse olabilir,
2- Gelişmiş uydular ve altyaplar ile sağlanabilir.
3- Bir tür madde hali değiştirici ile sağlanabilir.

Hocam bence yazdıklarınızın hepsi mantıklı,
1- Hasta iyileştirme biyoteknoloji ve yapay hücre ilerlerse olabilir,
2- Gelişmiş uydular ve altyaplar ile sağlanabilir.
3- Bir tür madde hali değiştirici ile sağlanabilir.
Mesela telefon dedim ama telefonu çok seven birisi değilim. Geçen Whatsapp'tan birini aradım görüntülü; Minecraft'taki kutu insan gibi karşıma çıktı ses de robotik versiyona dönüştü. Bir türlü mevzuyu konuşamadık sinir etmişti. Dağın başına gitsen bu sefer normal arama yapamıyorsun sinyal yok. Öyle bir şey olacak ki telefon da değil aslında yeni bir alet. Sim kartı saçmalığı yok böyle telsiz gibi.

Cihazdan birine tıklar tıklamaz 0 ping 0 gecikme, anında bağlanıp sanki yanındaymışsın gibi sorunsuz sıkıntısız istersen magma tabakasında ol, yani konuşacaksın 😀 Haberleşmenin sorunsuz olduğu bir teknoloji. Yani şu dertlerin olmayacak, acaba burada çeker mi? Sesim iyi gider mi? Bağlantı yavaş olur mu?

Mesela telefon dedim ama telefonu çok seven birisi değilim. Geçen WhatsApp'tan birini aradım görüntülü; Minecraft'taki kutu insan gibi karşıma çıktı ses de robotik versiyona dönüştü. Bir türlü mevzuyu konuşamadık sinir etmişti. Dağın başına gitsen bu sefer normal arama yapamıyorsun sinyal yok. Öyle bir şey olacak ki telefon da değil aslında yeni bir alet. SIM kartı saçmalığı yok böyle telsiz gibi.

Cihazdan birine tıklar tıklamaz 0 ping 0 gecikme, anında bağlanıp sanki yanındaymışsın gibi sorunsuz sıkıntısız istersen magma tabakasında ol, yani konuşacaksın 😀 haberleşmenin sorunsuz olduğu bir teknoloji. Yani şu dertlerin olmayacak, acaba burada çeker mi? Sesim iyi gider mi? Bağlantı yavaş olur mu?

Bir ara Starlink uyduları gönderilmişti şu an yürürlükte mi haberim yok onların gelişmiş hali ile daha iyi aktarım yapılabilir sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı