Hayalini kurduğunuz teknolojik aletler

Hocam sağlayan kişi insanları birer kölesine dönüştürebilir, hatta bu matrixe benzetilecekse fena ama eğer eğlence olarak diyorsanız metaverse gibi bir şey olabilir.
Valla hocam ben yanıma bir arkadaşımı alır devasa açık dünyada uça kaça süper güçlerle savaşmak isterdim :D Bu gerçeklik hissini sağlayan bir makine tasarlandıktan sonra hayal gücünüz neye yetiyorsa ona sahip olabilirsiniz zaten oyun anlamında. Düşünsene subnautica oynuyorsun ve sanki reaper senin kulağının dibinden geçiyor nefesini hissediyorsun.

Film herhalde, izlemedim daha önce fakat benim aklıma VR deyince hep matrix geliyor.
Ayrıca gemici arkadaşlara da tavsiyem ınterstellar (yıldızlararası) diye bir film var, kesinlikle herkese tavsiye ederim.
4.boyut, karadelik, solucan delikleri aşırı iyi bir şekilde anlatılmış ve kafanıza oturmaya başlıyor.

Bu manevra bize bilmem kaç yıla mal olacak evlat.

1-düşünerek bilgisayarlara erişim sağlamak.
2-sadece tek bir gözlük ile tüm uzayı yakınlaştırarak görebilmek örnek başka bir galaksinin içinde neler var.
3-nanosuit gibi anlık olarak vücuda bağlı bir fonksiyonel savaş suitini anında etkinleştirebilmek deri ile bağlantılı olacak.
1 zaten hemen hemen var gibi şuan en azından maymunlar üzerinde test ediliyordu.

Vallahi hocam ben yanıma bir arkadaşımı alır devasa açık dünyada uça kaça süper güçlerle savaşmak isterdim :D bu gerçeklik hissini sağlayan bir makine tasarlandıktan sonra hayal gücünüz neye yetiyorsa ona sahip olabilirsiniz zaten oyun anlamında. Düşünsene Subnautica oynuyorsun ve sanki reaper senin kulağının dibinden geçiyor nefesini hissediyorsun.

Hocam ben daha çok her şeyin oyun gibi olması değil de gerçek yaşammış gibi gösterilmesini düşündüm. Yani hiç gerçek hayatı görmediniz sürekli o ortamdasınız aslında gerçek hayat diye bir kavram yok orası hayatınız. Ve bunun dışında başka bir yaşam olduğunu, olduğunuz ortamın yapay bir ortam olduğunu fark etmekten bahsediyorum. Bence aşırı kötü bir olay.

Çok gereksiz şeyler istiyor millet onu bırakında kimse ölümsüzlük felan dememiş asıl önemli olan şey o bence :D bir şekilde vücudun yaşlanmasını durduran bir şeyler bulmak lazım.

1 zaten hemen hemen var gibi şu an en azından maymunlar üzerinde test ediliyordu.

Benim demek istediğimi tam olarak açmadım tüm her şeye erişmek mesela bilgisayarın örnek arka plan programları olur o anda aynı anda video izlerken oyun oynamak veya serverlara erişmek düşünsene yazılımcıların işi ne kadar kolay olurdu.

1-düşünerek bilgisayarlara erişim sağlamak.
2-sadece tek bir gözlük ile tüm uzayı yakınlaştırarak görebilmek örnek başka bir galaksinin içinde neler var.
3-nanosuit gibi anlık olarak vücuda bağlı bir fonksiyonel savaş suitini anında etkinleştirebilmek deri ile bağlantılı olacak.

Bana tam donanımlı sesli çalışanı bile yeter. Ama her şeyi yapacak mesela şu uygulamayı indir ve şuradaki adımları uygula. Şu anda olanlar "şunu mu demek istediniz" "... Rehberinizde yok diyor" hay Allah'ım.

Hocam ben daha çok her şeyin oyun gibi olması değil de gerçek yaşammış gibi gösterilmesini düşündüm. Yani hiç gerçek hayatı görmediniz sürekli o ortamdasınız aslında gerçek hayat die bir kavram yok orası hayatınız. Ve bunun dışında başka bir yaşam olduğunu olduğunuz ortamın yapay bir ortam olduğunu fark etmekten bahsediyorum. Bence aşırı kötü bir olay.
Evet o da bu gerçekliğin negatif bi etkisi olabilir. Yapay zeka nasıl bi tehditse bu da öyle. Ama sadece oyun oynayıo eğlenmek icin kullanılırsa tadından yenmez. Bu teknoloji keşfedilirse bunu engellemek için adımlar atılmalı

Yeni konular

Geri
Yukarı