Hayalinizdeki meslek nedir?

Hocam ERP Türkçe anlamıyla Kurumsal Kaynak Planlama demek.
Bir şirketin tüm can damarlarını yönetebildiğiniz tek bir platform olur genelde. (Bu konuda SAP neredeyse tektir.) İşte bunun üzerinde çalışmak istiyorum.

Bir işletmenin ya da şirketin tüm kaynaklarını verimli şekilde kullanmasını sağlayan sistemlerin genel adı.

Hocam ErP Türkçe anlamıyla kurumsal kaynak planlama demek.
Bir şirketin tüm can damarlarını yönetebildiğiniz tek bir platform olur genelde. (bu konuda sap neredeyse tektir.) İşte bunun üzerinde çalışmak istiyorum.

Bir işletmenin ya da şirketin tüm kaynaklarını verimli şekilde kullanmasını sağlayan sistemlerin genel adı.

Çok ilginçmiş.

Tabii hangi bölümü istediğinize bağlı fakat rahat atanan öğretmen bölümleri var. Bence rahat hayat yaşıyorlar ve güzel bir meslek.

Hocam konu öğretmenlikse rahat atanma diye bir şey yok maalesef.

Sınıf öğretmeni olup ilk senesinde atanan, İngilizce öğretmeni olup ilk senesinde atanan tanıdıklarım var. Torpilli de değiller çünkü yakından tanıyorum öyle bir durum olsabilirdim.

Hocam o dediğiniz kişiler çok iyi bir üniversite okumuş olabilirler onun dışında bunlar istisnalar genel olarak atanması zor.

Hocam o dediğiniz kişiler çok iyi bir üniversite okumuş olabilirler onun dışında bunlar istisnalar genel olarak atanması zor.
Yani istisna değil aslında, öğretmenlikte dediğim gibi atanan bölümler var atanamayan bölümler var. Çok iyi üniversitelerde de okumadılar ama bölümleri fazla atama aldığı için atandılar. Zaten bildiğim kadarıyla devlet okullarında atanırken okunan üniversitenin bir ayrıcalığı olmuyor. Öğretmenlik düşünen arkadaşlar bence umutlarını karartmasın fakat atanamayan bölümlerde çok maalesef.

Geri
Yukarı