Hayalinizdeki Toplama Bilgisayar nedir?

Mini-ITX anakart ve RTX 2060 içeren sistem...

Elde bulunan eski parçaları bile kullansam 9.000₺ yakın para tutuyor.

Yıl 2012;
FX-6300 ve HD7850 içeren sistem monitör dahil 2000₺ vermiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayalimdeki sistemi anlatmaya kelimeler yetmez ama bir deneyelim. Dünyanın en iyi bilgisayarı olacak, ben düşünmeden düşüneceğim şeyi yapacak (tepki süresi o kadar iyi olmalı), öyle ağır da olmayacak ve hatta kendi hareket edip benle bir istediğim yere gelecek, komut dinleyen ama biraz da olsa yapay zekası olacak, her monitöre veya TV'ye bağlanabilecek ve uyum sorunu yaşamayacak. Kendini daha fazla geliştirip yükseltmesine böylece gerek kalmamış olur. Benim yerime borsa oynayacak, yatırımları en karlı şekilde değerlendirecek, finans analizi yapabilecek ve bunları yaparken benim onayım olmadan işlem yapmayacak. Buyrun hayalimdeki bilgisayar.

Toplama bilgisayara gelirsek şu an kullandığım sisteme bir RTX 2060 Super taksam hayalimdeki bilgisayara erişmiş olurum sanırım. Kendileri 4000 TL'den başlayan fiyatlarla, daha ucuza da var ama hayaldeki bilgisayar değil mi?

Hayalinizdeki sistem nedir? Başlıyorum.

⦁ AMD Ryzen 3 1200 12nm (400TL-sinerji)
⦁ Gigabyte B450M S2H (480TL-Hepsiburada)
⦁ XPG Gammix D30 8 GB 3200MHz CL16 (290TL-Teknobiyotik)
⦁ Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB (1130TL-sinerji)
⦁ Hynix 256 GB OEM NVMe SSD (300TL-Teknobiyotik)
⦁ Aerocool Rift TG 600W 80+ (simplicity Red LED PSU) (500TL-Teknobiyotik)

Hayal gibi sonsuz bir deryada neden kendimizi sınırlandırıyoruz ki yani görünmez olursan ne yaparsın sorusuna otobüse bedava binerim demek gibi bir şey :D.

Geri
Yukarı