Hayallerimiz

• Konuyu başlatan Pl3x
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 102
  • Görüntüleme 6B

Pl3x

Hectopat
Canım sıkıldı konu açayım dedim. Hadi hepimiz hayallerimizi yazalım. Benim en büyük hayalim öldükten sonra adımın yaşaması. Hepimiz bir gün ölücez ve bu dünya üzerinden silinip gidicez sonuçta. Ölmeden önce insanlığa yararlı bir şey, bir icat veya Elon Musk gibi bir şirket kurmak. Ben bu dünyadan göçtüğüm de insanların 50 yıl sonra vay be adam neler yapmış demesini isterim.

Mesleğimde en üst noktayı görmek.

Bu da bir uçağın tasarım/yapım aşamasında etkin bir rol oynamaktan geçiyor. 3 büyük havacılık, savunma sanayi ve askeri şirketlerinden (Boeing, Airbus, Lockheed Martin) biri olabilir, fark etmez.

Bunu başarırsam istemediğim kadar parayı da kazanırım zaten. 2. planım da sevdiğim bir kadınla tüm dünyayı gezmek olur :)

Hayal gücünün sınırı yoktur. Hayalleri yüksek beklentileri düşük tutmak lazım. Beklenti düşük olsun ki sonuç düşük olursa üzülmeyelim. Eğer sonuç yüksek olursa fazlasıyla sevincini yaşayalım. :)
O zaman söyleyeyim insanların hakların yenmediği, torpil olmadığı bir Türkiye de yaşamak istiyorum.

Aşama aşama yazmak gerekirse;
  • Bu yıl üniversite sınavından hatrı sayılır bir puan alıp Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmak.
  • Üniversite okurken hiç bir ücret istemeden 4 yıl boyunca çalışabildiğim kadar sektörün içinde çalışmak(Oyun sektörü olursa çok çok iyi olur. Ne bileyim böyle Taleworlds için Freelance olarak çalışayım, bazı yerlerde onlara yardımcı olayım falan. Para hiç önemli değil. Yeter ki sektörü az çok öğreneyim. Zaten tecrübe biriktikçe para kendiliğinden gelecektir diye düşünüyorum)
  • Üniversiteyi bitirdiğim zaman da bir yolunu bulup ya kendi video oyun yapım şirketimi kurmak ya da başka oyun yapım şirketlerinde çalışmak istiyorum. Hatta olabildiğince hızlı bir şekilde Türkiye de ki oyun sektörünü AAA tarzı oyun çıkarabilecek seviyeye taşımak istiyorum. Düşünsenize şöyle TR dublajlı muhteşem grafikli oyunlar yapıyoruz. Hem de böyle saçma sapan hikayeleri olan Batman'miş, Superman'miş değilde Kuvayi Milliyeden Kara Fatma'nın, Ali Şamil'in ve daha pek çoğunun hikayesini ele alan şöyle insanlara hem tarihi öğretici hemde gerçek hayat hikayeleriyle dolu dolu bir oyun yapsak fena mı olur? Hayali bile güzel bence.🙂
  • Ve son olarak da Kuran-ı Kerim'i öğrenmek, anlamak istiyorum. Hatta olabildiğince hayatımı dinime uyarlamak istiyorum. Bazılarınız bu maddeye burun kıvırabilir saygı duyuyorum. Sonuçta bu bir inanç meselesi, kişiden kişiye göre değişen bir şey. Önemli olan kimse kimsenin kalbini kırmadan birbirimizin inançlarına, görüşlerine saygı duyarak demokratik bir şekilde yaşamak değil mi zaten?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı