Hayat bomboş geçiyor

Exsa

Decipat
Arkadaşlar cidden hayat bomboş.
Kalk ye okula git PC oyna yat bu ne?
Ne yapmam gerek bilmiyorum. Sıkıcı.
Eskiden her şeye gülerdim, her şey güzeldi. Ama şu an sanki boşluktaymışım gibi geliyor. İnancım var ama hiçbir duam da kabul olmuyor cidden bıktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam haklısınız hobi falan diyorlar fakat bunlar için hep para lazım. Türkiye gibi bir ülkede öğrenci ne kadar parasını hobiye harcayabilir ki? Orada adamlar günlük ailesinden aldığı parayla yemeğini de yiyor, istediğini de alıyor. Bizim ne farkımız var Türk gençleri olarak?

Dışarı çıkayım diyorum en az 100TL gidiyor, bilgisayarım da leş gibi zaten. Hobi falan diyorlar ne hobisi kardeşim yay alayım diyorum en az 2-3K, airsoft alayım diyorum en az 5-6K cepten çıkması gerek. Üniversite sınavı falan da var üstüne zaten mezuna bıraktım, vallahi boş billahi boş...

Eskiden her şeye gülerdim, her şey güzeldi. Ama şu an sanki boşluktaymışım gibi geliyor. İnancım var ama hiçbir duam da kabul olmuyor cidden bıktım.
Hocam Türkiye 'de böyleyiz kabullenmemiz lazım ,bende inançlıydım da artık inançlı değilim .zamanında çok dua ettim lakin hiç biri gerçekleşmedi ,bunu bir imama sorsam yok Allah daha iyisi bilir ,vermediyse daha iyi işte gibi cevaplar alıyordum .

Kaçıncı sınıfsın?

Hocam Türkiye 'de böyleyiz kabullenmemiz lazım ,bende inançlıydım da artık inançlı değilim .zamanında çok dua ettim lakin hiç biri gerçekleşmedi ,bunu bir imama sorsam yok Allah daha iyisi bilir ,vermediyse daha iyi işte gibi cevaplar alıyordum .

Allah sana yardım etmek zorunda mı? Zaten büyük ihtimal sağlam bir inancın da yokmuş, en ufacık şeyde dinden çıkmışsın. Sadece dua etmek yerine gidip bir şeyler üzerinde yoğunlaşsaydın belki başarılı olabilirdin.

İnançla çözülecek iş değil bu, sistemi değiştirmek gerek ama malum...

Kaçıncı sınıfsın?

Allah sana yardım etmek zorunda mı? Zaten büyük ihtimal sağlam bir inancın da yokmuş, en ufacık şeyde dinden çıkmışsın. Sadece dua etmek yerine gidip bir şeyler üzerinde yoğunlaşsaydın belki başarılı olabilirdin.

Başarısız olduğumu nereden biliyorsun? 11. Sınıfım şu anda derslerim de gayet iyi ve internet üzerinden şu anda editörlük yaparak para kazanabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı