Hayat bomboş geçiyor

Bende de aynı böyle ilerliyordu, ümitsizce bir kıza yazdım şaşırtıcı şekilde döndü hayatım renklendi. 🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence de konumız başarı değil zaten de arkadaş bana sallamış, herkesin kendi dini görüşü neden böyleler anlamadım.

Sağlık sorunlarım için ettim tamam mı ?Benim doğuştan gelen hastalıklarım için ,her şey para ,aşk değil.

Ben sana dini görüşün için bir şey demedim zaten, dua ettim olmadı o yüzden inancım zayıfladı demişsin, ona cevap olarak onu yazdım. Ayrıca hangi konu olursa olsun ister sağlık ister başka bir şey, dua ettin diye illa çözülecek anlamına gelmiyor.

Ben sana dini görüşün için bir şey demedim zaten, dua ettim olmadı o yüzden inancım zayıfladı demişsin, ona cevap olarak onu yazdım. Ayrıca hangi konu olursa olsun ister sağlık ister başka bir şey, dua ettin diye illa çözülecek anlamına gelmiyor.

O zaman bende kendi fikrimi söyleyeyim bu dünyada ben diğer insanlar gibi her istediğimi içip, yiyemiyorsam sağlıktan dolayı, beni öbür dünya(cennet)tatmin etmez.
Cennet bir kere bana çok saçma geliyor, sınırsız yaşam her istediğin gerçekleşecek he o zaman cennetin anlamı ne peki?
Ödül mü? Saçma geliyor.

Hobi şu bu boş iş. Yapacak bir amacı olmayan sarar hobiye. Ya da o hobiyi hayatı haline getirir. Bu da "para" demektir.

Çok çeşitli hobiler edinip terk ettim. Boş geliyor bana çünkü. Hobi nasıl olur? Mesela Türkiye'de 1:87 ölçekli bir TIR maketi 500-600 lira. Avrupa'da yaşayıp bir makete 15 Euro verirsem o zaman hobi olur.

Hayatın şu evrede sunabileceği pek farklı bir şey yok. Liseye gidiyorsunuz, okula git eve gel bilgisayar oynadan başka bir döngü zor. Ben de öyleydim. 2011'de okul bir bitti, yaşadığım şehirden bir çıktım 10 farklı şehirde görev yaptım, çok farklı çok fantastik bir yaşantı yaşadım. Şimdi evliyim, düzene girdim.

Daha yolun çok başındasınız, önünüz çok açık. Eğer ben 18 yaşımdan itibaren kafamı kullansaydım şu an çok daha iyi yerlerdeydim. Kirada oturup 2016 Megane'a binmezdim de ya 2. evimi alırdım ya 1 evim bir de 2020 üzeri Passat arabam olurdu en kötü senaryoda bile. Sadece biraz aklımı kullansaydım, birazcık öngörülü davransaydım. O yüzden şimdilik can sıkmaya gerek yok. Akışına bırakın, her "dua" anında kabul olacak diye bir şey yok. İleride ne olacağını kimse bilemez. Kendinize uzun vadeli bir amaç edinin. Mesela yurt dışına yerleşmek, bu uğurda dil öğrenmek, mesleki yeterlilik edinmek v.b gibi. Hayatınızı buna adayıp başarmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı