Hayat cidden çok mu zor?

Değil. Bu forumda hayat çok zor diyenlerin büyük kısmı ailesinden harçlık alıp, 7/24 oyun oynayıp "eğonomi çok kötüğğ" diyenlerden oluşuyor.

Değil ama aile üyelerim sürekli bana bunu diyor. Hayat çok zor falan diyor sürekli. Ben büyümeyi hiç sevmeyen biri olduğum için bu benim için biraz korkutucu değil de biraz garip geliyor.
Hayatım boyunca 9,5 çalışmak istemiyorum.
Şu anlık bilgisayar mühendisliği istiyorum hayalim olduğu için. Ama sınava çalışırken sürekli aklıma geliyor. Ne kadar sürecek? Büyüyünce her şeyden mahrum mu olacağım?
Çalışmak ve ailemden ayrı herkesten uzak yaşamak bana çok garip geliyor.

Değil ama aile üyelerim sürekli bana bunu diyor. Hayat çok zor falan diyor sürekli. Ben büyümeyi hiç sevmeyen biri olduğum için bu benim için biraz korkutucu değil de biraz garip geliyor.
Hayatım boyunca 9,5 çalışmak istemiyorum.
Şu anlık bilgisayar mühendisliği istiyorum hayalim olduğu için. Ama sınava çalışırken sürekli aklıma geliyor. Ne kadar sürecek? Büyüyünce her şeyden mahrum mu olacağım?
Çalışmak ve ailemden ayrı herkesten uzak yaşamak bana çok garip geliyor.

Ben de senin baban olsam hayat çok zor derdim. Çünkü hayatın zorluklarının bilincinde olup buna göre disiplinli ve sorumluluk sahibi yetişmen gerekli. Ağaç yaşken eğilir demişler, şu anda kendini geliştirmek için yapacağın her şey, feda edeceğin her boş vakit gelecekte olumlu olarak dönecek sana.

Korkularını kucaklaman gerekiyor bazen. Endişe etmek, korkularının altında ezilmek seni geri çeker. Korksan bile pozitif olacaksın. Sınavlarına iyi şekilde çalış, ailenle güzel vakit de geçir, bunaldığında oyununu da oyna.

Yeni konular

Geri
Yukarı