Hayat gerçekten çok zor

w00zy

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar hayat gerçekten çok zor.11.sınıfa gidiyorum TYT'ye çok çalıştım fakat hala kötüyüm. Lisede yurtta kalıyorum. Hafta sonları eve geliyorum. Cumartesi ve pazar özel derse gidiyorum. Özel dersten eve gelip 11.sınıfa çalışıyorum. Ailemi bile çok az görüyorum. Gördüğümde de kavga ediyoruz. Son 5-6 aydır hiç mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Cidden her gün yatmadan önce ağlıyorum. Yani okula gidiyorum haftalık 110 TL alıyorum 50 TL'si git gele gidiyor kalan 60 lira ile su alıyorum ve bazen bisküvi veya çikolata alıyorum. Her şey çok pahali. Dersler çok zor ailemle aram iyi değil. 1 hafta içerisinde çok yoruluyorum. Çok fazla yürümek zorunda kalıyorum. Artık pazar akşamları bacaklarımı hissetmez oldum. Ne olacak böyle? Ne zaman geçecek bu günler? Var mı hayatı benim gibi olanlar? Cidden daha okulun 2.haftası ve ben çok yoruldum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Daha anlatacak çok şey var fakat yaz yaz bitmez...

Evet arkadaşlar hayat gerçekten çok zor.11.sınıfa gidiyorum TYT'ye çok çalıştım fakat hala kötüyüm. Lisede yurtta kalıyorum. Hafta sonları eve geliyorum. Cumartesi ve pazar özel derse gidiyorum. Özel dersten eve gelip 11.sınıfa çalışıyorum. Ailemi bile çok az görüyorum. Gördüğümde de kavga ediyoruz. Son 5-6 aydır hiç mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Cidden her gün yatmadan önce ağlıyorum. Yani okula gidiyorum haftalık 110 TL alıyorum 50 TL'si git gele gidiyor kalan 60 lira ile su alıyorum ve bazen bisküvi veya çikolata alıyorum. Her şey çok pahali. Dersler çok zor ailemle aram iyi değil. 1 hafta içerisinde çok yoruluyorum. Çok fazla yürümek zorunda kalıyorum. Artık pazar akşamları bacaklarımı hissetmez oldum. Ne olacak böyle? Ne zaman geçecek bu günler? Var mı hayatı benim gibi olanlar? Cidden daha okulun 2.haftası ve ben çok yoruldum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Daha anlatacak çok şey var fakat yaz yaz bitmez...

Öncelikle kendinle inatlaşmayı bırakıp ailene, özellikle annene karşı çok saygılı olmaya çalış. Allah'a dua et ve Allah'a yakın olmaya çalış. Ailene saygı duymanı gerektiren sebep Allah'ın ailene saygı gösterdiğinde senin hayatını kolaylaştırması olacak(takdir Allahındır, bunun için de dua etmelisin). Çünkü anneye babaya hürmet en önemli şeydir. Biraz benzerini ben de yaşadım 3-5 sene önce. Ancak ben ailemle kavga eden biri değildim. Anneme sürekli yardım ettim her konuda elimden geldiği kadar. Bunun karşılığında hayatım şu anda elhamdülillah çok güzel. Ailemle ilişkimi iyi tutma çabamla paralel olarak Allah'a da yaklaşmıştım. Tabii bu benim içimden gelmişti. Daha sonra her şey kendiliğinden otomatik olarak açıldı hayatımda. Bir diğer çok önemli olan şey ise sabır etmen, isyan etmemen. Ben de çok uzun yazardım ancak yaz yaz bitmez. Bu arada sana harçlık da atmak isterdim ancak burada IBAN, bilgi paylaşmak yasak mıdır bilmiyorum. Allah kolaylık versin dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı