Hayat çok sıkıcı

Hayat çok sıkıcı, hiçbir şeyden zevk almıyorum artık. Okula git, eve gel, dershaneye git, yemek ye, ders çalış ve uyu. Bütün günüm böyle geçiyor. Artık çok sıkmaya başladı. Bir şeyler yapmak istiyorum mesela sinemaya filan gitmek gezmek ama kimse gelmiyor. Tek başına hiçbir şeyin tadı çıkmıyor, arkadaşlarım vs. hiçbiri bir şey yapmıyorlar. Bütün günüm çok sıkıcı geçiyor.
Oyun oynamak, internette de takılmak artık sıkıcı gelmeye başladı. Önceden oyunları çok seven internette sürekli vakit geçiren ben artık bunları yapmak istemiyorum çok sıkıcı geliyor. Hayatım sanki kodlanmış gibi sürekli aynı şeyler ve çok sıkıcı her şey.
Yeni hobiler ve yeni arkadaşlar edinebilirsin.

Eğer acı çekmek istemiyorsanız kendinizi bir şeye %100 verin çözüm kesin bir şekilde bu. Mesela birini deli gibi sevin, bir motosiklet alın onla uğraşın modifiye falan edin her gün yıkayın. Diğer türlü günümüzün dünyasında hayat cehennem oluyor.

Son düzenleme:
Hocam sanırım sıkıcı bir dönemden geçiyorsunuz. Dershane yaşları biraz böyledir en az zararla bu dönemi atlatmaya bakın sonra ufuk birden genişliyor güzel şeyler oluyor hayatta. Hiç bir kötü kalıcı değildir, her iyi gibi.

Neden olmasın ki? Zengin olduğun zaman istediğin her şeye ulaşabilirsin.

İktisat bilimi; insan ihtiyaçlarının sınırsız ama kaynakların sınırlı oluğu gerçeği üzerine kuruludur.

Çok paran olduğu zaman dediğin gibi her şeye ulaşırsın ama insan olduğun için hiç doymazsın. Bu da sana mutluluk getirmez.

Para felan geçici şeyler benim için. Adam akıllı, kafa dengi bir kaç arkadaş olsa yeter. Bu aralar bende arkadaşlarımdan uzaklaşmaya karar verdim. Ne bileyim yıllardır arkadaşlarım değişti sanki. Neyse yeni arkadaş edinmekte fayda var. Maceracı, kamp yapmayı seven ve film izleyip üzerine konuşan vb. Bazen de hayal kuruyorum. Adanın birinde tek başıma yaşasam daha mı mutlu olurdum, diye. Doğa yürüyüşleri benim hoşuma gidiyor. Deneyebilirsiniz veya kendinizi mutlu edecek hobiler edinebilirsiniz. Herkese iyi sosyaller. Sıkıcı olmayan bir gün diliyorum herkes için.

Geri
Yukarı