Hayat molekülleri

Evren bildiğin gibi 13 milyar küsür, dünya ise 4.5 milyar küsür yaşında.
Evrenin 100 Trilyon yaşında yok olacağını varsayarak ( ki bu varsayım tahminlerden öte geçemez. ), bizim daha başlangıç evresinde olduğumuzu söylemek istemiştim.
Carl Sagan'ın dediği gibi eğer tüm evrende sadece yaşam dünyada varsa bu çok büyük bir yer israfı olurdu. Bir yerlerde inanılmaz bir şeyler keşfedilmeyi bekliyor. Evrendeki ilk akıllı canlılar olduğumuzu söyleyemez, dünyadaki akıllı canlılar tabirini kullanmak lazım. Evrende bizden daha akıllı formlar olabilir, biz daha bunu göremedik.
İlk akıllı canlılar konusunda gelirsek, şu ana kadar herhangi bir akıllı canlı türü ile iletişim kuramadığımız için böyle bir şey söyledim.

Evrenin 100 Trilyon yaşında yok olacağını varsayarak ( ki bu varsayım tahminlerden öte geçemez. ), bizim daha başlangıç evresinde olduğumuzu söylemek istemiştim.
O trilyondan da daha fazla bir ömüre sahip olacak. Bu açıdan bakılırsa daha başlangıç olabilir.

İlk akıllı canlılar konusunda gelirsek, şu ana kadar herhangi bir akıllı canlı türü ile iletişim kuramadığımız için böyle bir şey söyledim.
Doğrudur daha tespit etmedik ama yine de kullanmamak daha doğru olacaktır. Ömrümüz yeter mi yeni akıllı formları görmeye pek ümitli değilim şahsen. Evren o kadar büyük ki teknolojimiz fazlasıyla ilkel kalıyor evreni düşündüğümüzde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı