Hayatı Amaçsız Buluyorum

sentiusz

Hectopat
Bazen çeşitli şeylerle uğraşırken içimden "Neden bir hedefin peşinden gideyim, zaten bu dünya geçici, neden geçici bir an için uğraşayım?" diyorum. Bana neden böyle geliyor? Bu dünya için uğraşmak gereksiz geliyor. Fakat kesinlikle öbür dünya için böyle bir düşüncem yok. Size göre saçmalıyor olabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum öbür dünya diye birşey olduğundan emin değiliz. Muhtemelen öyle bir şey yok. Bu yüzden bu dünyaya olabildiğince sarılmalısın. Bazen bende dünyanın çok adaletsiz ve acımasız olduğunu düşünüyorum ama yapacak bir şeyimiz yok. Üzerimize düşen dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışmak.

Tek söylemem gereken şey şu inancınız her zaman olsun bunu sadece dini olarak algılamayın. İnanç yoksa emek vermenin pek bir anlamı yok bu dünya için. İnanmadan başarı olmaz.

Bu dünyaya gelmenin bir amacı olmalı. Her şeyin varloşunun bir sebebi varken senin varoluşunun anlamsız olması ne kadar mantıklı. Yani bunu bulmak önemli. Oda senin elinde. Hayat bir arayış.

Dostum öbür dünya diye birşey olduğundan emin değiliz. Muhtemelen öyle bir şey yok. Bu yüzden bu dünyaya olabildiğince sarılmalısın. Bazen bende dünyanın çok adaletsiz ve acımasız olduğunu düşünüyorum ama yapacak bir şeyimiz yok. Üzerimize düşen dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışmak.
Nasıl yani? Ahirete inanmıyor musunuz? Bu arada dini inancınız böyleyse ona lafım yok. Her daim saygı duyarım.

Depersonalizasyon gibi psikolojik hastalığınız olabilir. Uzmana görünmeniz gerek.

Doğru yoldasın demektir, böyle devam et.
Hiç mantıklı bir öneri değil. Söylediğiniz şey insanları intihara sürükler. Bununla mı yaşamak istiyorsunuz? Hayattaki amacınızı siz belirleyeceksiniz. Zaman zaman bunalımda olmanız normaldir. Kendiniz çıkışı bulamıyorsanız yardım alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı