Hayatım boşa geçti

Daha gençsin baya düzeltebilirsin hayatını, benim ilköğretim ve lise inanılmaz kötü geçti. Lise bittiğinde elimde öldürülecekler listesi vardı, o kadar çok severim yani lise arkadaşlarımı. Üniversite de toparlardım baya. Sonra yaş ilerledi evlilik, çocuk falan böyle böyle toparladım. Bilinç altına atmamaya çalıştım. Yüzleşmeye çalıştım herşey ile.

Alakayı çözemedim insan ergenliğini bitirdikten sonra yaşlanmaya başlar topu topu 25-30 yaşına kadar sağlıklı bir hayat yaşıyacaksınız.
Dostum bak, 1-2 ay senin gibi tökezledim o yaşlarda. Canım hiçbir şey çekmiyordu. Çünkü paran yok, ilerleyecek hayatın yok..

Sonra beden alt tabakadan zevk almak istedi.. Belki senin de gizli bir egon vardır ve kendini zamanla seni kırana soyutlamışsındır..

Daha gençsin bayağı düzeltebilirsin hayatını, benim ilköğretim ve lise inanılmaz kötü geçti. Lise bittiğinde elimde öldürülecekler listesi vardı, o kadar çok severim yani lise arkadaşlarımı. Üniversite de toparlardım bayağı. Sonra yaş ilerledi evlilik, çocuk falan böyle böyle toparladım. Bilinç altına atmamaya çalıştım. Yüzleşmeye çalıştım her şey ile.

Benim de öldürmek olmasa da işlerinden etmek intikam almak gibi düşüncelerim vardı evlenmek üniversite okumak vs. gibi şeyler maddiyat gerektirir ezik bir insan olduğum kadar fakirimde.

Tahminen 10-15 yılı boşa geçti.
Ama ortalama 65+ yıllık bir ömrünüz var toplamda.
Hala elinizde 50+ yıl var yani.
Elinizden giden yıla değil de elinizde kalan yıla bakınız ve elinizden giden yıllarda ne ders çıkardı iseniz ona göre yaşayın. :D

Beni kalan ömrüm mutlu etmiyor şahsen çünkü gençliğimiz gitti.

Bugüne kadar başarmış kişilere bakarsanız onlarda bu yollardan geçmiş zorbalığa uğramış kişiler olduklarını görürsünüz. Boşa dememişler "İnanmak başarmanın yarısıdır". Daha yaşlarınız genç kardeşlerim, dik durun kendinize hobi edinin. 17-19 yaşlar arasında çoğu kişinin içinde bulunduğu majör depresyon durumundasınız. Kitap okuyun kendinize bir şeyler katın. Başkalarının hayatınıza yön vermesine izin vermeyin. Sizin hayatınız, siz yön verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı