Hayatım hiç güzel değil

bad life

Centipat
Şu an 16 yaşındayım. Liseye gitmem lazım fakat açıktan gidiyorum. Okula gittiğim zamanlar keko dolu yanında fazla duramadım. Okula bundan önce hiç arkadaşım olmadı. Okulda 7 yaşından beri arkadaşım olmadı evden dışarı çıkmıyorum bu zamanlardada eski zamanlarda da milletin annesi oğlunu dışarıdan eve getirir benim annem dışarı çıkartmaya çalışıyoyrdu evde kaldığım zamanlar ki her gün evdeyim. Gelişim sorunu yaşıyorum. Birkaç hastalığım var ama okeyim ben. Evde bilgisayar başında telefon başında oyun oynayan biri değilim. Sevmem. Arada girererim. Çok küçük yaşımdan beri hep bir siber güvenlik uzmanı olmak istemişimdir. Şimdi başardım sayılabilir. En çok web güvenliğinde uzmanım web site açıklarını vesaire biliyorum bunu önceden kötüye kullanıp siteleri indexlesemde elime bir şey geçmiyor sadece şow yapmış oluyordum ve bıraktım evde kala kala şizofren oldum psikolojim iyi değil gerçek hayatta 1 arkadaşım bile yok annemde dışarı çık diyor zorluyor sizce ne yapmalıyım artık cinlerle zaten arkadaşım babamın dönerci dükkanı var eskiden ara sıra oraya gidiyordum biraz uzak.

Senin yaşında okul sosyalleşmek için şart ama okulun kalitesine göre göreceğin fayda da değişir. Maddi durumunuz varsa bi' spor kulübüne yazıl; basket, futbol, tenis, yüzme vs. ne gelirse aklına. Daha kolay arkadaş edinirsin orda ve mental sağlığın iyileşir. Onun dışında madem okula da gitmiyorsan hobiler edin, kitap oku ve YKS'ye çalış.

Bu kafayla kendini müziğe vurduğunu düşünerek şöyle bir önerim olacak, bir gitar çek eline veya benzer hobiler edin.
Pesimist davranmaktan uzak kalmaya çalış ve a-sosyal korkusuyla ilk tutunduğun sosyal etkinliğe hemen sarılma, sigara ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak dur.

Arkadaşın yoksa annen ile dışarı çık. Eğer arkadaşım olsun istiyorsan futbol kurslarına gibi yerlere yazıl hocam.

Şu an 16 yaşındayım. Liseye gitmem lazım fakat açıktan gidiyorum. Okula gittiğim zamanlar keko dolu yanında fazla duramadım. Okula bundan önce hiç arkadaşım olmadı. Okulda 7 yaşından beri arkadaşım olmadı evden dışarı çıkmıyorum bu zamanlardada eski zamanlarda da milletin annesi oğlunu dışarıdan eve getirir benim annem dışarı çıkartmaya çalışıyoyrdu evde kaldığım zamanlar ki her gün evdeyim. Gelişim sorunu yaşıyorum. Birkaç hastalığım var ama okeyim ben. Evde bilgisayar başında telefon başında oyun oynayan biri değilim. Sevmem. Arada girererim. Çok küçük yaşımdan beri hep bir siber güvenlik uzmanı olmak istemişimdir. Şimdi başardım sayılabilir. En çok web güvenliğinde uzmanım web site açıklarını vesaire biliyorum bunu önceden kötüye kullanıp siteleri indexlesemde elime bir şey geçmiyor sadece şow yapmış oluyordum ve bıraktım evde kala kala şizofren oldum psikolojim iyi değil gerçek hayatta 1 arkadaşım bile yok annemde dışarı çık diyor zorluyor sizce ne yapmalıyım artık cinlerle zaten arkadaşım babamın dönerci dükkanı var eskiden ara sıra oraya gidiyordum biraz uzak.

İlla eve tıkılacak bir hastalığın yoksa yarım saatte olsa dışarıda yürüyüş yap. Etkisi inanılmaz fazla. Bir de cidden her şeyi kafaya takma.

Bir genç için hayatını kurtarmak ve kendini geliştirmek için bir dizi önemli adım atabilirsin. İşte bu süreçte yardımcı olabilecek bazı öneriler:

1. Mental Sağlık: Öncelikle mental sağlığına dikkat et. Eğer zor zamanlar geçiriyorsan veya stres altındaysan, bir yetişkin veya uzmana başvurmayı düşün. Kendine zarar verici düşüncelerle başa çıkmak zor olabilir, bu yüzden profesyonel yardım almak önemlidir.
  2. Fiziksel Sağlık: Sağlıklı bir yaşam tarzı benimse. Düzenli egzersiz yapmak, dengeli beslenmek ve yeterince uyumak hem fiziksel hem de mental sağlığına olumlu etki eder.
  3. Eğitim ve Öğrenme: Okulda başarılı olmaya odaklan. Ders çalışma alışkanlıkları edin, notlarını düzenli tut ve soruların varsa öğretmenlerinden yardım iste. Eğitim, gelecekteki fırsatların anahtarıdır.
  4. Yeteneklerini Geliştir: İlgini çeken konuları keşfet ve bu konularda kendini geliştir. Kitap okuma, online kurslar, atölyeler ve diğer kaynaklardan faydalanarak bilgi ve becerilerini artırabilirsin.
  5. Sosyal İlişkiler: Sağlıklı sosyal ilişkiler kur. Aile, arkadaşlar ve mentorlar hayatında önemli rol oynayabilir. Duygusal destek almak, zor zamanlarda yardımcı olabilir.
  6. Hedef Belirleme: Kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler belirle. Bu hedefler, sana odaklanman ve motivasyonun için önemli olacaktır.
  7. Duygusal Zeka: Duygusal zekanı geliştir. Kendi duygularını anlama ve başkalarının duygularını anlama becerileri, kişisel ve sosyal başarıyı artırabilir.
  8. Zaman Yönetimi: Zamanını etkili bir şekilde yönet. Okul, hobiler, sosyal aktiviteler ve kişisel gelişim için zaman ayır. Planlı bir yaşam tarzı, stresi azaltabilir.
  9. Riskli Davranışlardan Kaçın: Uyuşturucu, alkol ve riskli cinsel davranışlardan kaçın. Bu tür davranışlar uzun vadede sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir.
  10. Kendini Tanıma: Kendini tanımak önemlidir. Güçlü yönlerini ve zayıf yönlerini anlamak, hedeflerine ulaşmanı kolaylaştırabilir.
Unutma ki hayatında karşılaştığın zorluklar normaldir. Ancak bu zorluklarla başa çıkmak ve kendini geliştirmek için adım atmak, daha sağlıklı ve tatmin edici bir yaşam sürmeni sağlayabilir. Eğer ciddi sorunlar yaşıyorsan, profesyonel yardım almak önemlidir.

En basit şekilde disiplinli bir salonda dövüş sanatlarına başlaman hem mental hem fiziksel olarak gerçekten yardımcı olabilir.

Bir genç için hayatını kurtarmak ve kendini geliştirmek için bir dizi önemli adım atabilirsin. İşte bu süreçte yardımcı olabilecek bazı öneriler:

1. mental sağlık: öncelikle mental sağlığına dikkat et. Eğer zor zamanlar geçiriyorsan veya stres altındaysan, bir yetişkin veya uzmana başvurmayı düşün. Kendine zarar verici düşüncelerle başa çıkmak zor olabilir, bu yüzden profesyonel yardım almak önemlidir.
  2. fiziksel sağlık: sağlıklı bir yaşam tarzı benimse. Düzenli egzersiz yapmak, dengeli beslenmek ve yeterince uyumak hem fiziksel hem de mental sağlığına olumlu etki eder.
  3. eğitim ve öğrenme: okulda başarılı olmaya odaklan. Ders çalışma alışkanlıkları edin, notlarını düzenli tut ve soruların varsa öğretmenlerinden yardım iste. Eğitim, gelecekteki fırsatların anahtarıdır.
  4. yeteneklerini geliştir: ilgini çeken konuları keşfet ve bu konularda kendini geliştir. Kitap okuma, Online kurslar, atölyeler ve diğer kaynaklardan faydalanarak bilgi ve becerilerini artırabilirsin.
  5. sosyal ilişkiler: sağlıklı sosyal ilişkiler kur. Aile, arkadaşlar ve mentorlar hayatında önemli rol oynayabilir. Duygusal destek almak, zor zamanlarda yardımcı olabilir.
  6. hedef belirleme: kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler belirle. Bu hedefler, sana odaklanman ve motivasyonun için önemli olacaktır.
  7. duygusal zeka: duygusal zekanı geliştir. Kendi duygularını anlama ve başkalarının duygularını anlama becerileri, kişisel ve sosyal başarıyı artırabilir.
  8. zaman yönetimi: zamanını etkili bir şekilde yönet. Okul, hobiler, sosyal aktiviteler ve kişisel gelişim için zaman ayır. Planlı bir yaşam tarzı, stresi azaltabilir.
  9. riskli davranışlardan kaçın: uyuşturucu, alkol ve riskli cinsel davranışlardan kaçın. Bu tür davranışlar uzun vadede sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir.
  10. kendini tanıma: kendini tanımak önemlidir. Güçlü yönlerini ve zayıf yönlerini anlamak, hedeflerine ulaşmanı kolaylaştırabilir.
Unutma ki hayatında karşılaştığın zorluklar normaldir. Ancak bu zorluklarla başa çıkmak ve kendini geliştirmek için adım atmak, daha sağlıklı ve tatmin edici bir yaşam sürmeni sağlayabilir. Eğer ciddi sorunlar yaşıyorsan, profesyonel yardım almak önemlidir.

En basit şekilde disiplinli bir salonda dövüş sanatlarına başlaman hem mental hem fiziksel olarak gerçekten yardımcı olabilir.

Ama hiç dışarı çıkasım gelmiyor gezmek vesaire.

İlla eve tıkılacak bir hastalığın yoksa yarım saatte olsa dışarıda yürüyüş yap. Etkisi inanılmaz fazla. Bir de cidden her şeyi kafaya takma.

Bunu denerim 30dk.

Arkadaşın yoksa annen ile dışarı çık. Eğer arkadaşım olsun istiyorsan futbol kurslarına gibi yerlere yazıl hocam.
yok ben arkadaş istemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı