Hayatım boyunca hiç arkadaşım ya da sevgili olmaması

kaanguler

Kilopat
Neden böyle oldu tam olarak bilmiyorum ama insanlar hep beni dışladı ve hor gördü az da olsa öğrenmekte zorluk çeken ve çirkin bir insanım başka bir kusurumun olduğunu düşünmüyorum, zorba insanların hep yanında dostları sevgilisi olması üzücü. Hep yalnız bir insan olduğum için sürekli düşüncelere dalıyorum ve geçmişi hatırlıyorum bu da beni sıkıntıya sokuyor.

Hiç konuştuğunuz biri ya da kendinizi yakın hissettiğiniz biri de mi olmadı veya bu konuyu konuşabileceğiniz biri, ben arkadaşlarım olmasına rağmen okul dışında genel olarak yalnız kalan biriyim bunun en büyük etkisi yaptıklarımı ve yapacaklarımı düşünmek için bol bol zamanımın olması oldu

Çirkinlik bir kusur değildir sonuçta çok büyük oranda insanın elinde olmayan bir şey çirkin olduğum için insanlar beni dışlıyor diye de düşünmeyin özgüveninizi düşürür sevgili olayına da pek takmayın olsa da olur olmasa da olur yeni insanlarla konuşmaya çalışın illa arkadaş olabileceğiniz birini bulursunuz

Hiç konuştuğunuz biri ya da kendinizi yakın hissettiğiniz biri de mi olmadı veya bu konuyu konuşabileceğiniz biri, ben arkadaşlarım olmasına rağmen okul dışında genel olarak yalnız kalan biriyim bunun en büyük etkisi yaptıklarımı ve yapacaklarımı düşünmek için bol bol zamanımın olması oldu.

Çirkinlik bir kusur değildir sonuçta çok büyük oranda insanın elinde olmayan bir şey çirkin olduğum için insanlar beni dışlıyor diye de düşünmeyin özgüveninizi düşürür sevgili olayına da pek takmayın olsa da olur olmasa da olur yeni insanlarla konuşmaya çalışın illa arkadaş olabileceğiniz birini bulursunuz.

Zaten biraz utangaç biriyim insanlarla konuşmaya çalışsamda konuşmanın sonu hep benimle uğraşmalarına dalga geçmelerine geldi ya da yüzeysel kaldı. Çirkin olmak dışlanmak için bir sebep midir bilemem ama dalga geçilmek için bir sebep.

Yaş kaçtı @kaanguler Ben 30 yaşındayım asosyalim.
Bir kız sevdim o beni sevmemiş. Takıntı olmuştum sonra işler yolunda gitmedi.
Hep mutsuz kaldım. Yine arkadaşlarım var beni tanıyanlar sonuçta ama arkadaşım bile olsun istemiyorum. Moralini bozma. Bizde böyleyiz. Bende Sultangazi'deyim.

Zaten biraz utangaç biriyim insanlarla konuşmaya çalışsamda konuşmanın sonu hep benimle uğraşmalarına dalga geçmelerine geldi ya da yüzeysel kaldı. Çirkin olmak dışlanmak için bir sebep midir bilemem ama dalga geçilmek için bir sebep.

Sizi çok iyi anlıyorum benim de çevremde ki çoğu insan ne yaparsam yapayım bir şekilde alay ediyorlar size tavsiyem sizinle dalga geçenlere cevap vermeniz ( Yani sizin de onlarla alay etmeniz ) ve bir hobi edinmeniz bu hobi spor yapmak olabilir kitap okumak olabilir veya sizi geliştirecek herhangi bir şey olabilir ben spor yapmanızı öneririm böylece daha fit ve iyi bir vücuda sahip olursunuz bu da sizi mutlu edip özgüveninizi arttırabilir

İnsanların dış görünüşüyle dalga geçen insanlar ne yazık ki hiçbir zaman bitmeyecek başka insanları üzüp onlarla alay etmenin komik olduğunu düşünen aciz varlıklar hepsi ( Gördüğüm kadarıyla da en çok liselerde bulunuyorlar siz kaça gidiyorsunuz bilmiyorum )

Utangaçlığınızı da yenmeye çalışın gerekirse ayna karşısında kendi kendinize konuşup konuşmanızı geliştirin veya ilk mesajımda dediğim gibi başka insanlarla konuşup yeni kişilerle tanışın ( İlk defa konuştuğunuz kişiler sizinle alay etmez diye düşünüyorum )

Geri
Yukarı