Hayatım iyiye gitmiyor

Senin hayatın çok iyi. Ben 3 senedir atanmayı bekliyorum. Sokakta da kaldığım oldu günlerce aç ta. Geçen gün neredeyse krize girecektim. 3 haftadır ağızımdan sigara geçmiyor diye. Cebimde 6 lira kalmıştı, arkadaşımın cebinde de 5 lira. Yolda giderken yerde 1 lira bulduk. Sonra gidip tütüncülerdeki dandik 10'lu sigaradan alıp 5'er 5'er bölüştük.
Ben gidip senelerce boşuna okul okumuşum. Yetmezmiş gibi ev sahibi de evden atacakmış beni.
(İngilizce öğretmeni olacağım eğer atanabilirsem.)

5 6 yıl atanma beklemiş hocalarım vardı Allah yardımcınız olsun hocam.

Bana depresif ergen triplerindesin gibi geldi. Hatta gibi geldi değil öylesin. Ve kendi kafanda kuruyorsun. Fazla asosyalleşmişsin. Tavsiyem biraz klişe olacak ama gerçekten arkadaş edin veya edinemiyorsan kuzenlerinle çık bir kafeye otur sohbet et vakit geçir dışarda. Gerçekten çok iyi gelecek sana. Kim bilir en son dışarda aktivite yaptın. Kuzenlerin varsa eğer onlarla takılır onların arkadaş çevresiyle takıl. Yoksa iyi kötü sınıf arkadaşlarına takıl. Gerçekten ucube insanlar olması önemli değil sen sadece takıl. Onların arkadaş çevresiyle de arkadaş oluyorsun zamanla ve kendi kafana uygun arkadaş çevren oluşuyor. Ben her okul değiştirdiğimde böyle yapıyordum.

3 yıldır böyleyim.
Kaç kez psikoloğa gittim ve iki psikolog benim yüzümden istifa etti.
Yurt dışına gidemiyorum, gideceğimi sanmıyorum.
Ufacık kuzenlerim bile Bulgaristan'a gidecekken ben evimde hapis kalıyorum.
İyice asosyalleştim, artık bir insanla göz teması kurmak benim en büyük hedeflerim oldu.
İlkokuldan beri dışlandım, ötekileştirildim.
Sağlığım kötüye gidiyor, yürürken düzgün adım atamıyorum artık.
Hayatımı sanala adadım, çünkü gerçek hayattan beklentim yok.
Ne zaman sevinsem veya mutlu olsam hemen ardından beni çok üzecek bir şey oluyor.
Şanssızdan öte bir insan olarak doğmuşuz.

Tatile git 1-2 ay ne dert kalır ne tasa

Yeni konular

Geri
Yukarı