Hayatıma biraz renk katmak istiyorum

@MR.White Onları bırakınca hayatının düzeleceğini kim söyledi ? :) Gerçi bırakmanda fayda var. Fakat bu dünyada arkadaş şart. Lise 1 de olduğun için böyle şeylerin olması gayet normal.

Ben lise sondayım hiç adam akıllı samimi arkadaşım yok. Ama mutluyum. Tabi YGS-LYS saymazsak.

Şimdi öncelikle kesinlikle derslerini boşlama. Hatta şöyle diyim, sınıfta en çalışkan sen ol. Çevrendeki insanlar sana saygı duyar. Mesela arkadaşların yanına gelip sana bir soru sorarlar o şekilde samimi olursun. Özelliklede kızlar :)

Karaktersiz arkadaşlarla takılma. Ben 4 senedir bir tane karakterli insan bulamadım. Fakat arkadaşlarınıda eleştirme. Sen kendi halinde onlar kendi halinde takılsın. Fakat en önemlisi kendini asla ezdirme.

PC alışkanlığın varsa, sürekli olarak değilde arada girmeye çalış. Yani hayatını dengede tut. Bu dediklerimi söylememin sebebi lisenin başında olman.

Kendine bir düzen kur. Dışarıdan eşya alınır gibi kız arkadaş alınmaz. Arkadaş edin. Onlarla vakit geçir. Dışarıda dolaş. Film izle, kitap oku. Bir alanda kendi kendine uzmanlaş. Bunun gibi şeyler yap. Buraya takılıyorsun. Burası ortamlara takıl.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı