Hayatımda hiç Metin2 oynamamama rağmen bana mesaj geliyor

Enes zrsz

Hectopat
Merhabalar, 2-3 aydır bana Metin2 ile ilgili SMS geliyor engelliyorum yine gelmeye devam ediyor bunu nasıl durdurabilir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-14-22-10-24-583_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2021-10-14-22-10-24-583_com.google.android.apps.messaging.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 227
Son düzenleyen: Moderatör:
Ticaret bakanlığına atmayı dene. Ben önceki numaramda gelen mesaja RED yazarak cevap verdim, 5dk sonra ekran görüntüsü aldım. Ticaret bakanlığına isteğim dışında mesaj geliyor, Red hakkım bulunmuyor diye Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi'ne şikayet açtım. KVKK gereği ciddi bir para cezası ve atan numara sahibi firma hakkında ticari soruşturma başlatıldı. Ülkemizde sorunlar kadar çözümler de var 😉. Ancak arkadaşın dediği gibi, bu bilgi bir kere sızdı. Artık elden ele dolaşıyor, önü de kesilemez.

Ne yazık ki bana da geliyor. Numara denk geldikçe engelliyorum ama ülkenin Metin2 PVP sunucusu bitmiyor 😃

Biraz bakınınca şöyle bir şey buldum. Baya uğraşmışlar tasarıma 😃 "SMS Almak İstemiyorum" diye kısım var fakat oraya da güvenemiyor insan, yazınca ya daha fazla mesaj gelirse diye.

Telefon numaranızı girdiğiniz herhangi bir site paylaşmış olabilir veya birisi random bir numara yazarken sizin numaranızı denk getirmiş de olabilir siteler ve firmalar arasında numara paylaşımı çok yapılan bir şey maalesef...

Bu tarz sitelere kayıt olurken telefon numarası paylaşmanız zorunlu ise bunun için siteler var, doğrulama kodu gibi gelen SMS leri dahil size gösterebiliyor. Mail içinde Gmail'in en sevdiğim bir özelliği; mesela mail adresiniz [email protected] ise Technopat'a kayıt olurken [email protected] yazdığınızda kayıt mailiniz yine [email protected]'a gelir. ancak Technopat bunu paylaştığında gönderilen mailler kısmında Technopat ibaresi olacağı için mailinizi kimin paylaştığını görmüş oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı