Hayatımdaki sıkıntıları nasıl çözebilirim?

Bu tarz arkadaşlar zamanını çalarak hayatını bitirir. Direkt arkadaşlığını kes. Gerekirse tamamen yalnız kal ve çok üzül, ama sil o arkadaşını hayatından. İleride çok daha pişman olacaksın yoksa.

Sana şunu söyleyebilirim ki benzer bir ilişkiyi ben de yaşadım. Lise ortamım cidden çok kötü bir ortamdı ve arkadaş edinmek için bana yakışmayacak çok fazla şey yaptım. Sonunda bunun bedelini çok ağır ödedim. Hiçbir ilişki bitmez değildir. Her yükü taşıyan Cennet'in ayakları altında olduğu söylenen annelerimizin bile öldüğü şu dünyada insanlara bağlanmak çok da doğru bir şey değil. Üniversiteye geçince arkadaş ortamımı kendime göre düzenleyip kimseye tamah etmedim. Yalnız kalırsam kalırım, arkadaşsız olmak şeref yoksunu bir insan olmaktan kat kat daha iyidir dedim. Şu an çok fazla insan benimle arkadaşlık ilişkisi kurmaya çalışıyor bu seviyeli yaklaşımım sayesinde. Ben de hayatıma bir şeyler katacak olanları kabul edip diğerlerini kibarca reddediyorum ya da kırmak istemediklerimi görmezden gelmeye çalışıyorum. Demem o ki her güzel şeyin mutlaka bir gün bir sonu oluyor. Bunları dert etme. Sakın bir saçmalık yapıp sigara, alkol vb. bağımlılık yapıp kendine zarar verecek maddelere başvurma. Sonrasında çok pişman oluyorsun emin ol. Şu an tam istediğim gibi bir hayatım var. Emin ol işler bir yerde düzeliyor ve hayatın yoluna giriyor. Sağlıcakla kal ve sakın kendini yıpratma.

Merhaba arkadaşlar, benim bir arkadaşım var ve 2-3 yıldır gayet iyi arkadaştık ama şu son aylarda neredeyse her gün saçma sapan konulardan tartışma çıkıyor çocuk cidden çok vicdansız kendini bilmiş ve kendini üstte sanan birisi şimdi ben bundan ayrılırsam arkadaş bulamam diye cidden üzülüyorum ve sanki hiç ayrılmayacağız gibi geliyor. Birkaç defa ayrılmayı denedim ama maksimum 3-4 gün sürdü bu çocuk benim hayatımı bitirdi neredeyse her saat onunla konuşuyorum sosyallik ders falan hiçbir şey kalmadı oyuna bağımlı etti beni ama gene de ayrılamıyorum ayrılırsam cidden kapkaranlık bir kuyunun içine düşüyorum ve çok yalnız hissediyorum. Ne yapmam gerekiyor? Tavsiye verirseniz çok mutlu olurum sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.
Bu arkadaşlık değil dostum emin ol bu bas baya bir ticaret.Kendini bu kadar küçük görme ve boşluğa düştüğünü düşünme.Bu sadece sen öyle düşündüğün için öyle aslında böyle bir şey yok.Yeni insanlarla tanış yeni arkadaşlıklar edinmeyi hiç yoktan dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı