Nasıl iyi bir dost edinilir?

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Farklı şehirlerde birçok arkadaşım var fakat yakınımda dostum diyebileceğim kimsem yok. Bulunduğum yerde sağlam arkadaşlar edinebileceğim sosyal aktiviteler nelerdir? Nasıl arkadaş edinebilirim? Fikir verirseniz mutlu olurum.

Farklı şehirlerde birçok arkadaşım var fakat yakınımda dostum diyebileceğim kimsem yok. Bulunduğum yerde sağlam arkadaşlar edinebileceğim sosyal aktiviteler nelerdir? Nasıl arkadaş edinebilirim? Fikir verirseniz mutlu olurum.
Şu devirde dostum diyebileceğin birini bulabilirsen haber ver.

Ben hiçbir arkadaşımla kafamda bununla arkadaş olurum diye kurarak arkadaş olmadım. Bu doğal gelişen ve öyle olması gereken bir durumdur. Tabii sosyallik arkadaş edinme şansını artıracaktır fakat dost, senin dediğin üzere "sağlam arkadaş" öyle kolay kolay edinilmez. Aktivite olarak en basitinden spor önerilebilir.

Dikkatli ol yılanlar çok fazladır. Benim 9 yıllık ilkokul 1 arkadaşlarımla bile aram açık şuan 3 senedir konuşmuyorum. Yani karşıdakinin karakteri çok önemli.

Kötü zamanlarda herkes ne oldu diye yanınızda olur, önemli olan iyi zamanlarınız. İyi zamanlarınızda insanları test edin. Ona göre kötü zamanlarınızda o insandan umudunuzu kesmiş olursunuz. En azından üzülmezsiniz.

Geri
Yukarı