Hayatımdaki çaresizlik

sdttnavsr

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. Size biraz kendi durumumdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık son 1.5 yıldır mutlu değilim hayatta beni motive edecek şeyler olmuyor hep bir boşluk hissi oluyor kendimde. Kendi üretkenliğimi ve disiplinimi kaybettim her şeyi denedim gene de olmadı. Önceden en küçük şeylerden bile mutlu olabiliyordum. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim ama güzel bir üniversiteye yerleşeceğimi de sanmıyorum. İçimde hep bir olumsuzluk hissi var ve kurtulamıyorum. Adamakıllı bir iş yürütemiyorum. Sizce hayatımı nasıl düzeltebilirim?

Sağlığın da yerindeyse Astsubay Meslek Yüksek Okulları'na başvurabilirsin. Askeriye içindeki boşluk hissini ve disiplinsiz gidişatı pürüzsüz bir şekilde giderecektir. Hem bir yandan harçlık da alırsın (Astsubay maaşının belli bir yüzdesi kadar.) Hem de 2 yılda meslek hayatına atılıp maaşını almaya başlarsın.

Herkese iyi akşamlar. Size biraz kendi durumumdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık son 1.5 yıldır mutlu değilim hayatta beni motive edecek şeyler olmuyor hep bir boşluk hissi oluyor kendimde. Kendi üretkenliğimi ve disiplinimi kaybettim her şeyi denedim gene de olmadı. Önceden en küçük şeylerden bile mutlu olabiliyordum. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim ama güzel bir üniversiteye yerleşeceğimi de sanmıyorum. İçimde hep bir olumsuzluk hissi var ve kurtulamıyorum. Adamakıllı bir iş yürütemiyorum. Sizce hayatımı nasıl düzeltebilirim?
Git herhangi bir işe gir sadece 1-2 ay çalış kafanı boşalt kendine gelirsin, çünkü işe gidip gelmek dışında hiçbir derdin olmadığı için kafan rahat oluyor. Bunu yanlış anlama ben de böyle yaptım işte çalışırken zamanın ne kadar değerli olduğunu anlıyor ve dünyanın kaç bucak olduğunu görüyorsun. Üniversiteyi de kazanamazsan 1 yıl mezuna kalırsın dünyanın sonu değil diğer yıl girersin illa bu yıl kazanacağım diye kendini strese sokarsan zararlı yine sen çıkarsın.

Ne kadar düşünmeyeceksin? 4 yıl düşünme, 5 yıl düşünme illaki bir yerde patlıyor. Psikiyatriye gitmek en sağlıklısı.
Gümledim gerçekten. Öğrenci adama psikiyatrı diyorsun para kardeşim her şey pa-ra.

Bence bu iş tam sana göre. Fazla düşünüp kendini hırpalamana, disiplinsizim diye üzülmene falan hiiç gerek kalmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her şeyi olumsuza çevirmeye alışmışsın, bundan kurtulamadıkça olumlu olan şeyler olumsuza dönmeye devam edecek.
Hocam devlet hastanesındede adamakıllı psikiyatrlar var ayrıca para diyorsunuz saglıgınızdan onemlı degıl.
Psikiyatristlik bir şey yok, insanlarla konuşmak daha iyi olur şuan için.

Geri
Yukarı