Hayatımı nasıl düzeltebilirim?

Readyforall06

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayatım kötü gidiyor zor bir dönemdeyim mesela derslerim iyi ama kötü gibi genellikle kaynak kitabım olmuyor ve böylelikle çalışamıyorum. Aileme diyorum ama test kitabı almama kızıyorlar nedenini anlamadım okumak istiyorum çünkü ailemle iyi anlaşamıyorum. Ailem beni sevmiyor her zaman kızıyorlar çok baskıcı aileler son 5 yıldır dışarı kendi rızamla çıkamadım yani doğduğumdan itibaren okuldan eve evden okula böyle geçti. Hiç arkadaşım yok özgüvensizim ailemin yüzünden okulda dışlanıyorum derslere odaklansam bile ailem buna izin vermiyor kimse destek olmuyor. Okulda beni dışlama sebepleri büyük ihtimal fakir olduğum için aynı kıyafeti giyiyorum ve okuldaki birisi üstüne yapışmış kıyafet dedi bir şey diyemiyorum annem onlarla kavga etmeme kızar. Onlarla kavga ettikten sonra annem ve babamdan şiddet görürüm 4. sınıfta böyle olmuştu hayata küstüm umut yok hiçbir türlü önümde gireceğim büyük sınav var. LGS ama umudum yok kazanamayacağım büyük ihtimal okulda yemek bile yiyemiyorum. Annem harçlık vermiyor huzursuz bir ev ah keşke her şeyi değiştirebilsem arkadaşlar. Yardım edin ne yapabilirim amacım LGS'yi kazanıp iyi liseye geçip üniversite tutturmak ama LGS'yi kazanamazsam diye kendimi strese sokuyorum. Sadece tavsiye istiyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çalışıp iyi bir üniversite kazanman lazım. Yaşın ilerleyince kendi başına hareket edebileceksin. O zamana kadar dişini sıkacaksın. İyi bir devlet üniversitesi kazanıp okuyacaksın. Geçinebilecek duruma gelince de arkana bakmadan gideceksin.

Öncelikle sakin ol dostum. Hayatta bu gibi durumları hepimiz yaşarız. Kendini zor durumda hissetme. Herkesin evinde az biraz bu tarz sorunlar olur. Ailenin seni sevip sevmemesine karar vermen büyük bir karar ama emin olmadan adım atma. Eminsen de o zaman elindeki imkanlara bak. İnsanlarla kavga etme ama sana laf söylendiğinde ağızlarının payını vermesini bil. Eğer çok eziklenirsen zorbaların sürekli uğraştığı biri olursun. Bu aileni daha fazla sıkıntıya sokar. Dediğim gibi imkanlarına bak ve biraz onları zorlamaya uğraş. Eğer çalışma isteğin varsa bunu bırakma. İyi bir üniversite kazanırsan baya rahatlayacaksın.

Öncelikle sakin ol dostum. Hayatta bu gibi durumları hepimiz yaşarız. Kendini zor durumda hissetme. Herkesin evinde az biraz bu tarz sorunlar olur. Ailenin seni sevip sevmemesine karar vermen büyük bir karar ama emin olmadan adım atma. Eminsen de o zaman elindeki imkanlara bak. İnsanlarla kavga etme ama sana laf söylendiğinde ağızlarının payını vermesini bil. Eğer çok eziklenirsen zorbaların sürekli uğraştığı biri olursun. Bu aileni daha fazla sıkıntıya sokar. Dediğim gibi imkanlarına bak ve biraz onları zorlamaya uğraş. Eğer çalışma isteğin varsa bunu bırakma. İyi bir üniversite kazanırsan baya rahatlayacaksın.
Cevap yazdığın için teşekkür ederim ama ailem bana okul için destek vermiyor ablam 18 yaşında ama 1 tane bile kitap almadılar yks için benim de öyle o kadar istedim kitap almadılar test kitabı olmadan kazanılmaz ben dışlanmayı boşverdim okumak istiyorum senin dediğin gibi ama başarısız olacağım çünkü bana ne öğretmenlerim yardım ediyor ne de ailem

Cevap yazdığın için teşekkür ederim ama ailem bana okul için destek vermiyor ablam 18 yaşında ama 1 tane bile kitap almadılar yks için benim de öyle o kadar istedim kitap almadılar test kitabı olmadan kazanılmaz ben dışlanmayı boşverdim okumak istiyorum senin dediğin gibi ama başarısız olacağım çünkü bana ne öğretmenlerim yardım ediyor ne de ailem

Allah yardımcın olsun dostum. Umarım sorunların kısa zamanda çözülür.

Cevap yazdığın için teşekkür ederim ama ailem bana okul için destek vermiyor ablam 18 yaşında ama 1 tane bile kitap almadılar YKS için benim de öyle o kadar istedim kitap almadılar test kitabı olmadan kazanılmaz ben dışlanmayı boş verdim okumak istiyorum senin dediğin gibi ama başarısız olacağım çünkü bana ne öğretmenlerim yardım ediyor ne de ailem.

İnternet üzerinden videolar izleyerek ve sanal testler çözmeyi deneyebilirsin. Başka çare yok gibi. Bu arada galiba LGS'ye bu sene girecektin. Sonuçlar kaç çıktı?

Yeni konular

Geri
Yukarı