Hayatımın kötü gidişatını nasıl düzeltebilirim?

damndaniel

Kilopat
Bu sene mezun senem olmasına rağmen hiç ders çalışmadım. Sevgilim beni aldattı. Ciddi anlamda çökmüş durumdayım.Parasızlıktan ağzım kokuyor. Bulunduğum şehirden, ortamdan, etrafımdaki insanlardan sıkıldım ve bunaldım. Ailemin baskısı ile çok yoruluyorum. Buradan gitmek istiyorum ama sınava çalışmadım. Etrafımdaki insanların sahte samimiyetinden de sıkıldım. Ne yapmam lazım? Tekrar mezuna kalamam buradan gitmem gerek, kurtulmam gerek. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İnsanlarla muhattap olmayacaksın,
Derslerine çalışacaksın,
1 yıl kız arkadaş edinmeyeceksin.

Aslında bu kadar basit.

Cidden bu sıkıntıları çekmiş biri olarak (mezuna kalmak dışında) git bir kağıt al dertlerini yaz hatalarını yazarken bir çözüm yolu bulabilirsin eger imkanin varsa bulundugun yeri gecici olarak terk et ve karar ver mezuna mı kalacağım yoksa is hayatına mı atılıcam.

Hocam 3 yıllık ilişkimde ameliyat masasından çıktıktan 1 gün sonra aldatıldığımı öğrendim. Şehir dışına dikişlerle çıktım 2 hafta sonrasında. Çok ağladım çok sızladım. Elbette üzüleceksiniz. Ancak bu dünyanın sonu değil. Yanlış kişiye değer vermişsindir. Arkadaşlık kısmına gelirsem maalesef nerede olursan ol bu arkadaşlıklar böyle. Annenler seni düşündüğü için baskılıyorlar. Birazcık görmezden gelmeye çalış. Ben de bu şekilde çok sızlanırdım rahatsız olurudm ki hatta beni 7 yıl cemaat yurtlarında bıraktılar. Çok kızgındım ancak maalesef bu dünyadan göçünce anladım değerlerini. Zamanında beni sevmiyorlar derdim de salaklıktan ibaretmiş bu düşüncelerim. Maddi kısma gelirsek kendini sınırlayıp sadece dersle zorlarsan elbet istediğin bölüme girebilirsin. Meslek lise çıkışlı adam olmayacak insanlar dediğim bir kaç tanıdığım şuan güzel bölümlerde okuyorlar. Ki anadolu çıkması olarak benim 2 senem hastanede akciğer ve kalp ameliyatlarıyla harap oldu. Okul seçeneklerden sadece biri. Meslek öğrenebilirsin. Berberlik bile büyük bir meslek aslında. Ancak kendini dizginleyip bir şeye başlamanı tavsiye ederim. Muhtemelen yaşında küçük kardeşim. Bir psikolog veya psikiyatri ile görüşmeyi deneyebilirsin. Ailemi kaybettiğimde 19 yaşındaydım ve iki kız kardeş kaldı bana. Bunları okutma derdindeyim. Şükür hayat devam ediyor. İş öğrendim bir şekilde gidiyor hayat... İyi dileklerimle.​

Geri
Yukarı