Hayatımı nasıl düzene sokarım?

Daha fazla  
İşten geldikten sonra kendime zaman ayırmak istiyorum. Spor yapmak, kitap okumak, film/dizi izlemek, ders çalışmak vb. şeyler. Ama en büyük eksiğim disiplin. Yapmak istediğim çoğu şeyi yapmıyorum. Bunların okul, iş gibi hayatımın bir parçası haline gelsin istiyorum.

İşten geldikten sonra kendime zaman ayırmak istiyorum. Spor yapmak, kitap okumak, film/dizi izlemek, ders çalışmak vb. şeyler. Ama en büyük eksiğim disiplin. Yapmak istediğim çoğu şeyi yapmıyorum. Bunların okul, iş gibi hayatımın bir parçası haline gelsin istiyorum.
Birkaç gün dişini sıkıp düzenli yaparsan, bir zaman sonra yapmadan rahat uyuyamazsın.

Dostum aynı şeyleri yaşıyorum kilolu bir insanım oturduğum mahalle o kadar berbat ki spor salonu bile yok biri var çok kötü iyiside 3 km uzakta ona gidiyorum yürüyerek sabah 7'den akşam 8-9'a kadar çalışıyorum anlayamadığım şekilde kilo veremiyorum yorgun argın gelip biraz yemek yiyip yatıyorum hayatım bozuldu arkadaşlarımın hiçbiri benimle konuşmuyor artık ailem desen zaten sıkı arkadaşlarla bile buluşmama laf ederler ayda 1 kere filan buluşurum o da eski arkadaşlarım artık onlarla bile konusamıyorum sohbet edecek konu kalmadı görüşmemiyorum

Bizden tavsiye almamakla başla. Örnek vereyim şu anda spor yapmak yerine oturuyorsun ve kendine zarar veriyorsun. Aynı şekilde bizi dinleyerekde kendine zarar veriyorsun. Disiplin insanın kendisidir. Sen bu disiplini başkasından öğrenmeye çalışırsan tam verim alamazsın. Bir süre kendine bir hedef koy ve bu hedef için çabala. Zaten gerisi için sen hevesli olursun.

Geri
Yukarı