Hayatınız hiç rutine binmiş gibi geliyor mu?

Hiçbir zaman kendimi enerjik hissedemiyorum, ağzım başkalarına kapalı patlamaya yakın bomba gibi ama patlamıyor. Konuşmaya çaba göstermek bile istemiyorum. Bazen sadece yalnızlığa gömülüyorum, başkalarının bana nasıl bir imaj çizdiğini kafama takmasam da kendi imajımı düşünürken çoğu kusurumu kafaya takıyorum, belki de disiplinsizlikten kaynaklanıyordur tam emin değilim. Lafın kısası hayat cazibeliğini yitirmişçesine her gün bir sonraki günle aynı oluyor. Farklı uğraşlar mı aramalıyım kendime, etrafımda süregelen ve değişmeyen şeylere değişmesi için mi kafa yormalıyım? Sizin hayatınız nasıl umarım günleriniz dilediğiniz gibi akışı akışına güzel ilerliyordur. (biraz felsefeyi irdelemişim kusura bakılmasın).

Seninle aynı hissediyorum. Bence bir akşam, eğer evde tek yaşıyorsan ışıkları kapat, balkon varsa çık, telefonunu kapat ve biraz yıldızları izle, temiz hava al. Yoksa camı aç ve yine dediklerimi yap (bunları da akşam 3 gibi yaparsan 10 numara 5 yıldız oluyor). Biraz kafa dinle. Toplum senin, benim ve bizim gibi çoğu insanın beynini ağrıtıyor. Biraz kafa dinle, insanların fikrini eğer çok ciddi bir şey değilse biraz alttan al. Kendine daha fazla vakit ayır.

Geri
Yukarı