Hayatınızın dönüm noktası nedir?

CEZA'nın bir sözünü söyleyeyim; ''anlayan anlar, anlamayan hep yazar.''
Müslüman olmayan bir milletin rızkı Allah verir demesi çok saçma olurdu zaten.

CEZA'nın bir sözünü söyleyeyim; ''anlayan anlar, anlamayan hep yazar.''
Müslüman olmayan bir milletin rızkı Allah verir demesi çok saçma olurdu zaten.
Dostum 26 yaşına gelmişsin sana artık ne anlatsam boş. Avrupa'da müslüman yaşamıyor mu ya da müslüman değil ne fark eder? Adam mantıklı düşünüyor sen bi' gün işe gitme bakayım rızkını verecekler mi?

Mesele, hayatın birden fazla dönüm noktasının olmasıdır. Süreç sürekli devam ediyor ve benim en son geçtiğim dönüm noktası evlilik. Ondan önce evleneceğim kişiyi bulmaktı. Ondan önce askerlikti, ondan önce işe başlamak, ondan önce, ondan önce... Öyle sürüp gidiyor.

Avrupada yaşayan müslümanların çocuk oranına bak birde.
Avrupalılar derken neyi kast ettiğini sen de biliyorsun o yüzden boş lafa gerek yok.

Avrupa'da yaşayan müslümanların çocuk oranına bak bir de.
Avrupalılar derken neyi kast ettiğini sen de biliyorsun o yüzden boş lafa gerek yok.

Ben de Almanya'da çalışıyorum, çalıştığım yerin karşısında işsizlerin kaldığı bir site var(yaklaşık 40 aile yaşıyor), bu site de yaşayanların her şeyini hükümet sağlıyor tamamı alman vatandaşı ve alman ve her bir dairede yaklaşık 4-5 çocuk var(en çok 8 çocuk gördüm), bunların hepsi hıristiyanlar ya da budist çünkü burada devlet inanç vergisi de alıyor.

Belki haklısın ama bence yanlış düşünüyorsun abi

3 Ay boyunca başıma gelmeyen kalmamıştı, en hafifinin uzun süren bir ilişkimin bitmesi olmasından tut, canımdan çok sevdiğim kedimin ölmesi kadar ağır şeylerin başıma gelmesi, beş parasız kalmam ve saymadığım bir kaç ağır şey daha.

Bunların hepsi gerçekleşirken "Bunu da atlatırım herhalde" demiştim, atlattım, şuan da hayatımın en harika zamanlarını geçiriyorum ve neredeyse gözlerim açıldı denebilir, hiç sönmeyen bir umudum ve kocaman bir gülümsemem var, en güzeli ise yolda gördüğüm herkesin içinde bir hikayesi olduğunu bile bile insanlara yaklaşmak.

Hiç unutmam, her şey sona erdiğinde ve yavaş yavaş düzeldiğinde, balkonda bu müziği dinlerken aniden gözümden yaş gelmesiydi :'), onca şey olurken hiç gelmemişti oysa ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…