Hayatta Önemli Bulduğunuz Kişiler

Mr Meraklı

Hectopat
Daha fazla  
Hayatta illa ki birilerinden etkileniriz, en azından ben etkileniyorum.
  • Oktay Sinanoğlu: En geç profesör olması ve hayatı benimkine göre çok farklı ayrıca Türkiye'yi dünyaya duyuran bilim insanı olması.
  • Aziz Sancar: Dile getirmeme bile gerek yok fakat tek diyeceğim aksanı bozuk olduğu için yurt dışında eğitim vermeyi bırakması üzücü. Belki yanlış hatırlıyorumdur, felsefe hocası anlatmıştı.
  • Nikola Tesla: Bu adam kadar haksızlığa uğrasam herhalde kafayı yerdim ancak cidden benim için teknolojinin babası konumunda.
  • Albert Einstein: Bir çok insan Einstein'i bilir fakat ne yaptığını tam olarak bilmez. Sorsan, İzafiyet Teorisi der geçer (ben de dahilim) fakat teorilerini okur ve anlamaya çalışırım. Fiziğe ilgim bu adamla başlar fakat bu derste iyi olduğum söylenemez.
  • Stephen Hawking: Stephen beni pes etmemek konusunda ayakta tutan kişi diyebilirim fakat ben en ufak şeyde gözleri sulanan biri olarak bu adamın yaşadıklarını yaşasaydım yattığım yerde sadece ölmeyi dilerdim.
  • Immanuel Kant: Her filozof birbirinden farklıdır fakat Kant' ın görüşlerini çok benimserim kendisini pek araştırmış değilim, sadece felsefe dersinde öğrendiklerim var ancak niyetin önemli olması ve güzeli karşılıksız sevmek olarak tanımlaması.
  • Hakan Abim: Öz abim değil fakat onun iyi kalpli yapısı, çalışkan olması ve başarılı bir hayat sürmesi beni hep gaza getirdi ancak öyle kaldı.

Bu kişileri çoğumuz tanırız fakat bilmediğimiz ve önemli kişiler vardır. Sizin için önemli olanlar ve önemli olma nedenleri nedir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı