Hayatta Özgün Bir Bakış açısı Elde Etme

Yuriito

Hectopat
Bugün sizlerle başlıkta da yazdığı gibi hayatta özgün bir bakış açısı elde etme ile ilgili konuşmak istiyorum. Özellikle ileride "diğerlerinden" farklılaşmak için neler yapılmalı? Bu özgünlüğü kazanmanın yolu sizce nedir? Yoksa yaradılıştan mı bir insanda olur? Cevaplarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük şeylerden mutlu olmaktır kanaatimce. İnsanların çoğunluğu ev veya araba almayı büyük hedef görürler. Lakin güzel bir tabloyu ya da taşı bu denli arzu eden görmedim. Ben küçük şeylerden elde edilen mutluluğun hem sağlıken hem de zihnen insanı iyileştirdiğini düşünüyorum.

Buna genelde retrospektif üstünlük derler. 5 yaşındaki banko hobini bir ömür geliştirirsen World Class bir adam olursun. Neredeyse tüm koca adamlar böyledir. Başarılarının sırı sorulduğunda söze, "When I was a kid.... , When I was 5 ..." şeklinde başlarlar. Sen de repertuarına bakıp seni en çok cezbedeni seçebilmelisin.

Özgün bir bakış açın olması için gördüklerini karşılaştırabilme yeteneğin olmalı, başkasının düşüncesini benimseyip o şekilde yaklaşmaman olayları kendin tartıp, karşılaştırmak neyin doğru neyin yanlış olduğu cevabını kendin vermenle olur.

Bu kısa bir zaman içerisinde olacak şey değil zamanla olur, tavsiyem kaliteli kitaplar okuman dünya klasikleri mesela.

Bugün sizlerle başlıkta da yazdığı gibi hayatta özgün bir bakış açısı elde etme ile ilgili konuşmak istiyorum. Özellikle ileride "diğerlerinden" farklılaşmak için neler yapılmalı? Bu özgünlüğü kazanmanın yolu sizce nedir? Yoksa yaradılıştan mı bir insanda olur? Cevaplarınızı bekliyorum. :)

Kendin olabilmek.Çok sihirli bir numarası yok bence.Daha çok bu konu hakkında söylenen yada ifade edilen şeyler(yok şöyle olmalısın böyle olursan vs ile) bu konuda başarılı olmuş kişilere bakarak idealize edilmiş özellikler oluyor bana kalırsa.Halbuki adamların yaptıkları tek şey kendileri olmak vs. bunu başarmanın zor olduğu durumlar ise bazılarına göre çok fazla olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı