Hayattaki olaylara karşı çok takıntılıyım

Burada kimse uzman değil, siz iyisi desteğe gidin anlatın derdinizi.
Öyle rahatlarsınız. Bakın bu OKB denilen bela bende de vardı şu an bayağı iyi durumdayım eskiye nazaran.

@Talha talhaa

Hayır hocam onu moderatörler değiştiriyor. Ben %99 eminim OKB hastası olduğunuza. Kesinlikle doktora/psikoloğa gitmenizi öneriyorum.
Hocam üzülerek söylüyorum keşke benimde diğerleri gibi el yıkama temizleme hastalığım olsa. Tabii ki olmasın ama virüs takıntısı daha büyük bir şey virüsün yapabileceği en kötü ihtimaller aklıma geliyor. 2 aydır şüpheleniyordum son 2 3 haftadır aşırı stres yapıyorum.

Burada kimse uzman değil, siz iyisi desteğe gidin anlatın derdinizi.
Öyle rahatlarsınız. Bakın bu OKB denilen bela bende de vardı şu an bayağı iyi durumdayım eskiye nazaran.

Aynı durumdayız merak ettim de hastalığın sizde oluşturduğu takıntı neydi?

Ben OKB hastalığını daha da yakından tanıdığımı düşünüyorum çünkü benim annem değil bende ve ailemdeki başka kişilerde OKB kimisin takıntısı düzen ve temizlik kiminin ise din olabiliyor dindar olmaktan söz etmiyorum örneğin bir kişi hakkında bir cümle söyleyip sonrasında ya dinden çıkarsam korkusu ve helallik alma isteği psikiyatriste gittim ancak çok fayda ettiğini sanmıyorum zamanla geçiyor ama zamanla dediğimde birkaç sene ve tam olarak geçmekte denemez sadece bayağı hafifliyor neyse benim de konu sahibine önerim dindar bir psikiyatriste gitmesi çünkü bazı psikiyatristler oluyor ki hastalığın sebebini dini eğitim veren bir okula gitmekte bile görebiliyor.
Aynen öyle hocam annemde de aynı şekilde. Bir olay oluyor sonra bir başlıyor 4-5 ay bazen 7-8 ay sürüyor.

Hocam üzülerek söylüyorum keşke benimde diğerleri gibi el yıkama temizleme hastalığım olsa. Tabii ki olmasın ama virüs takıntısı daha büyük bir şey virüsün yapabileceği en kötü ihtimaller aklıma geliyor. 2 aydır şüpheleniyordum son 2 3 haftadır aşırı stres yapıyorum.
Hocam bu takıntılar değişiyor. Bir süre virüs'e takacaksınız sonra başka bir şeye takacaksınız.

Bazen de OKB hastalığı olduğu için bu virüs olayı sadece beynim uydurduğunu düşünüyorum ama telefonum en ufak kasma donmada virüs şüphesi geliyor.

Hocam bu takıntılar değişiyor. Bir süre virüs'e takacaksınız sonra başka bir şeye takacaksınız.

Evet hocam bundan önce de telefonuma Papara'dan SMS gelmişti üye olmadığım halde çok stres yaptım. Biraz uğraş sonucu hesabımı kapattım. O gün Google'da araştırdığımda benim gibi çok kişiye de gitmiş SMS.

Yeni konular

Geri
Yukarı