Hayattaki sorunlara nasıl yön verilir?

IRamazanI

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar, öncellikle sorunumdan bahsedeyim. Aşırı takıntılı ve vesveseli biriyim gündelik hayatımda bir iş veya başka bir iş yaparken doğru mu yaptım veya bir arkadaşımla bilem tartıştığım zaman eve geldiğimde bende onu şunu söylemeliydim gibi kafamda kuruyorum istemsiz bir şekilde ibadet yönünde de abdest alırken boy abdesti falan alırken vesvese geldiği için doğru alana kadar içim rahat edene kadar tekrarlamak durumunda kalıyorum. Bahsettiğim sorunlarıma bazen kulak asmıyorum vesvese olduğu için fakat bir süre sonra tekrar ettiği için döngü haline dönüşüyor diğer bir sorunum ise diyorum yeni bir hayata başlıyayım ve güzelce şüpheye düşmeyeceğim bir şekilde güsülümü alıyorum önceden yaptığım hataları bir daha yapmayacağım diyorum fakat belirli bir süre sonra bir şekilde önceden yaptığım hatalar tekrar istemsiz bir şekilde yapmaya başlıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bir ricamda arkadaşlar sorunumun tamamını okuyup geneli hakkında cevap yazmanız bir kısmını okuyup cevap yazdığınız zaman yanlış anlaşılabiliyor. Şimdiden okuyan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı