Hayattan keyif alabiliyor musunuz?

Hayattan keyif alabiliyor musunuz?

• Evet, her şey tıkırında mis gibi.

Oy: 6 15,0%
  • Hayır, neyinden keyif alacağız?

Oy: 15 37,5%
  • Eh işte sürünüyoruz ama hala umutluyum

Oy: 19 47,5%

• Oy verenlerin toplamı
    40

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Son zamanlarda biraz fazla canım sıkılıyor. O yüzden böyle bir yazı yazdım, umarım sizin hayatınız keyifli geçiyordur.

YouTube'ta gezinirken PintiPanda'yı gördüm. Çeşit çeşit oyun deneyimliyor. Eğleniyor falan. Ben ise her şeyi işkence gibi hissediyorum. Oyun oynama hevesimden ziyade yeni oyuna başlama hevesim olmadığını fark ettim. X oyunu açayım da oynayayım da öğreneyim derken üşeniyorum. Gidip LoL veya CS açıp vakit öldürüyorum.

Bir dönem deprasyon yaşadım 2 yıl kadar belki daha fazla. Sürekli geçmiş takıntım vardı. Şu sıralarda gelecek ve bilinmezlik takıntım var. Anı yaşayamıyorum. Sosyalleşemiyorum. Arkadaşım yok. Okul yok. İş yok. Bildiğiniz hayatım kalmadı. Hiçbir mesleği severek uzun süre yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama çalışmam da gerekiyor. Kariyer yapamadım. 2 yıllık üniversite okudum bunu 4 yıllığa devam ettiremedim.

Ve artık her yerde siyaset konuşmaktan siyasi açıklamalar ve videolar görmekten de bıktım. Dedemin yanında CHP'li olduğum için terörist ilan edildim. Babamla konuşuyorduk CHP'nin yanlışlarını söyleyince vatan haini misin falan dedi. Yani insanlar kendilerini siyasilere çok fazla adamış haldeler.

Ben ise kendimi herkesten soyutluyorum. Çünkü insanların iyi bir canlı olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden arkadaş ortamlarında çekingen ve insanlarla çok iletişim kurmayan insanım. Okulda olan arkadaşım okulda kalır bunun dışında iletişim kurmam. Zaten insanlar bana yazmıyor diye bende genel de onlara yazmıyorum. :)

Bu arada bir ihtimal var. Hayatımın düzene girmesi için İstanbul'a gitmek. Teyzemler yaşıyor orada 3 kuzenim var. Onlar çok sosyal eğlenen insanlar. Bizim sülale depresif yaşamayı bilmeyen. En ufak olayı bile problem eden insanlar. Benim işim içinde orada daha fazla imkan var. Ancak yine tahmin edebileceğiniz üzere ailem ona da karışıyor. Onlardan bazen nefret etsem de onları seviyorum. Kırmakta istemiyorum. Son deprem olayları da tuz biber oldu İstanbul'a gidilmez diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve artık her yerde siyaset konuşmaktan siyasi açıklamalar ve videolar görmekten de bıktım. Dedemin yanında CHP'li olduğum için terörist ilan edildim. Babamla konuşuyorduk CHP'nin yanlışlarını söyleyince vatan haini misin falan dedi. Yani insanlar kendilerini siyasilere çok fazla adamış haldeler.
Bir dönem deprasyon yaşadım 2 yıl kadar belki daha fazla. Sürekli geçmiş takıntım vardı. Şu sıralarda gelecek ve bilinmezlik takıntım var. Anı yaşayamıyorum. Sosyalleşemiyorum. Arkadaşım yok. Okul yok. İş yok. Bildiğiniz hayatım kalmadı
YouTube'ta gezinirken PintiPanda'yı gördüm. Çeşit çeşit oyun deneyimliyor. Eğleniyor falan. Ben ise her şeyi işkence gibi hissediyorum. Oyun oynama hevesimden ziyade yeni oyuna başlama hevesim olmadığını fark ettim. X oyunu açayım da oynayayım da öğreneyim derken üşeniyorum. Gidip LoL veya CS açıp vakit öldürüyorum.
Ben ise kendimi herkesten soyutluyorum. Çünkü insanların iyi bir canlı olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden arkadaş ortamlarında çekingen ve insanlarla çok iletişim kurmayan insanım. Okulda olan arkadaşım okulda kalır bunun dışında iletişim kurmam. Zaten insanlar bana yazmıyor diye bende genel de onlara yazmıyorum. :)

Bunlar hakkında: Umursamaya gelmez. Yani, nasıl açıklayayım. Bir zamanlar çok saplantılıydım bu konulara ama şu an umurumda değil. Kendinle ilgilenmek gerek. Bazen ben de bunlar yüzünden kısa süreliğine patlıyorum ama sürekli devam etmemeli. Siyaset, sosyalleşmek, insanlardan soyutlama işi falan filan geç bunları.
Bence önemli tek bir sorunumuz var:
Hiçbir mesleği severek uzun süre yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama çalışmam da gerekiyor.

Ben ise kendimi herkesten soyutluyorum. Çünkü insanların iyi bir canlı olduğunu düşünmüyorum.
Zırf bir avuç bak yüzünden bütün insanlar kötü mü oldu..?

Bence önemli tek bir sorunumuz var:

Hocam doğru iş konusunu çözmem lazım ama odaklanamıyorum. Kendimi yazılım alanın da geliştirdim lise ve üniversite de bilgisayar üzerine okudum staj yaptım. Üniversitede bölüm 2.si oldum. Lise de yine sınıf birincisiydim. Okuduğum okullar çok iyi değildi ama bilgisayar derslerini seviyordum. Stajım da çok iyi geçti. 3-4 yıl geçmesine rağmen hala oradaki çalışan abiler beni arıyor.
Ama odaklanamıyorum. Evdeyken hiçbir şey yapamıyorum. Bulunduğum şehir de iş ilanı da az. Başvurularıma dönülmüyor bile.

Zırf bir avuç bak yüzünden bütün insanlar kötü mü oldu?

Biraz genelleme yapmış olabilirim ama insanlar çok bencil. Sanki herkes patlamaya hazır bomba gibi en ufak şeyi kavgaya dönüştürüyorlar. Sürekli çatışma halindeler.

İnsan ilişkilerim de çok iyi olmadığını zaten anlamışsındır. Konuşacağımız konular hobiler yok. İnsanların bazı tepkileri veya sosyal medyayı kullanmak bile bana çok abartı geliyor. 10 yıldır falan sosyal medya kullanıyorum. Gidip de fotoğraf paylaşıyım hikaye atayım demedim. Nasıl atıldığını bile bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı