Şu an hayattan keyif alıyor musunuz?

Evet, alıyorum. Almamak için birçok sebep türetebilirsiniz ama önemli olan keyif almak için sebep yaratabilmekte yatıyor. 60-70 yıl yaşayacağın hayatta dertlerin üstüne dert katmaya gerek yok.

Hayat, öğrenci ya da maaşlı bir çalışan için koca bir rutinden oluşuyor zaten. Bu yüzden bunu kabullenip rutinin dışına arada sevdiğiniz hobileri yaparak çıkacaksınız. Mesleğinizde iyi olacaksınız ama işkolik olmayacaksınız, iyi bir hayat yaşamak için o işi yaptığınızı unutmayacaksınız. Ailenize ve sevdiklerinize değer verip beraber olacaksınız ve dediğim gibi, keyifli vakit geçirecek aktivite bulacaksınız.

2 ay önce hayatımın en keyifsiz zamanını geçirirken, şu an bütün hayatımın en keyiflilisi olacağını düşündüğüm zamanı geçiriyorum. Hayat çok garip ya.

Keyif alıyorum. Neden almayayım ki? Almamak için sebep yok. Ortalama yaşayacağımız ömür 60-70 sene ve bu ömürü de üzüntüyle, dertle, tasayla, kederle geçirmeye pek isteğim de yok. Bardağa dolu tarafından bakmaya çalışın. Hep üzüntü üzüntü de olmaz.

Bana sorarsanız ben almıyorum ama üzgünlükte hissedemiyorum hayata karşı hiçbir şey hissetmiyorum. Her gün aynı şeyleri tekrarlıyorum sadece.
Tabikide hayır. Bir zerre kadar mutlu değilim. Eskiden arkadaşlarım vardı ve tek derdim oyun oynamaktı. Güzel günlerim vardı. Şimdi yaz tatili geliyor diye biraz mutluluk ve yüzümde tebessüm var.

Keyif alıyorum. Neden almayayım ki? Almamak için sebep yok. Ortalama yaşayacağımız ömür 60-70 sene ve bu ömürü de üzüntüyle, dertle, tasayla, kederle geçirmeye pek isteğim de yok. Bardağa dolu tarafından bakmaya çalışın. Hep üzüntü üzüntü de olmaz.
Hocam keşke öyle dediğiniz gibi olsa. Benimde almamak için aslında sebep yok gibi ama içimde enkaz var. Belkide ergenlik.

Geri
Yukarı