Haylou Solar LS05 incelemesi

Merhaba bugün Çiçeksepeti'nden aldığım Solar LS05 modelini inceleyeceğim.
Ürünü "Haylou Fit" adlı uygulama ile kuruyoruz.
QR kod veya Bluetooth ile bağlıyorsunuz. Çeşitli izinler vermemiz gerekiyor ayarlardan. Özellikle bildirim okumayı açmazsanız saat bildirimleri okumaz.
Tema değiştirmek için telefondan uygulamaya giriyoruz > arama ayarları > dash merkezi buradan tema seçip uyguluyoruz.
Ürünün kutusu havalı poşete sarılarak geliyor.
Dış kutusunun görselleri:

IMG_20211125_125025.jpg

IMG_20211125_125031.jpg

IMG_20211125_125044.jpg

Ürün özellikleri:
Ekran boyutu: 1.28 inç
Batarya kapasitesi: 340 mAh
Ekran çözünürlüğü: 240x240
Piksel yoğunluğu: 265 PPI
Ağırlık: 54 gram
Bluetooth: 5.0
IP68 sertifikası
Sensörler: Nabız, ivmeölçer, 12 adet spor modu, adımsayar
Full şarjda 12-30 Gün arası ömür.
Metal gövde: Var ama Alüminyum
Batarya tipi: Li-ion
Değiştirilebilir tema
Hava durumu gösterme
Mesaj okuma (Türkçe karakter destekliyor)
Ürün görselleri:

IMG_20211125_125208.jpg

IMG_20211125_125454.jpg

IMG_20211125_133553.jpg

IMG_20211125_134415.jpg

Aldığım fiyat: 249TL (Dolar kuru: 12.1 TL iken)

Ürünün bana göre artıları:
Ürün fiyatını hak ediyor, kozmetik olarak beğendim.
Yazılım olarak bir bileklik gibi.
Kalp atışını düzgün gösteriyor.
Değiştirilebilir tema var. (Fotoğraf bile koyabiliyorsunuz)
Hava durumu tasarımı çok güzel.
Bileğinizi kendinize çevirince otomatik açılıyor ekran.
Gün ışığında yeterli.

Bana göre eksileri:
Adımsayar biraz yanlış çalışıyor.
TR dil arayüzü yok.
Uygulaması biraz değişik. (Türkçe tam çevirilememiş)

Okuduğunuz için teşekkür ederim, merak ettiğiniz soru var ise sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilmiyorum, her modelin sıkıntılı üretim ürünleri vardır.

Migros'tan bugün 80 liraya akıllı bileklik aldım, LS05 ile aynı özellikleri var hatta ondan bile özelliği daha fazla, şaka gibi çünkü akıllı bilekliği saat yapmışlar. Kalite, ekran, pil dayanıklılığı evet ama illa akıllı bir saat alındığında en azından GPS, arama cevaplama, hızlı arama, nabız ve kan oksijen sensörleri bekliyorsunuz çünkü bir süre sonra LS05'in özellikleri yetmediğini anlıyorsunuz. Eski nesil olarak yapılmış artım LS05 alnılacağına saati gösterin yeter düşüncesi olursa, LS05 yerine, giriş seviye akıllı bileklik alınıp aynı özellikler sahip olunduğu için bu ürüne bence gerek yok. Akıllı saaten fazla beklentiniz olup, fazla para çıkmasın diyorsanız, havit M9016 modeli var ve Haylou solardan daha ucuz olup daha fazla özellik sunuyor.

Özellik bakımından bir tık zayıf bir saat ama benim özellikle işim yok keşke müzik oynatma kısmında parça adı da yazsaydı. Bakalım ben de bir deneyeyim.
Migros'tan bugün 80 liraya akıllı bileklik aldım, LS05 ile aynı özellikleri var hatta ondan bile özelliği daha fazla, şaka gibi çünkü akıllı bilekliği saat yapmışlar. Kalite, ekran, pil dayanıklılığı evet ama illa akıllı bir saat alındığında en azından GPS, arama cevaplama, hızlı arama, nabız ve kan oksijen sensörleri bekliyorsunuz çünkü bir süre sonra LS05'in özellikleri yetmediğini anlıyorsunuz. Eski nesil olarak yapılmış artım LS05 alnılacağına saati gösterin yeter düşüncesi olursa, LS05 yerine, giriş seviye akıllı bileklik alınıp aynı özellikler sahip olunduğu için bu ürüne bence gerek yok. Akıllı saaten fazla beklentiniz olup, fazla para çıkmasın diyorsanız, havit M9016 modeli var ve Haylou solardan daha ucuz olup daha fazla özellik sunuyor.
Havit M9016 güzelmiş fakat 450TL arada 125TL fark var değeceğini sanmıyorum.
Oralara çıkmışken Case 4U C1 de göz kırpıyor.
Selamlar hocam siz mesela menülerde dolaşırken ne kadar şarj gidiyor bendeki gibi mi yoksa bendeki mi sorunlu 😁

Son düzenleme:
@DarKSaGaa merhaba,

Merhaba,

Forumda aşağıdaki şekilde,
  • Device > Dial Settings kısmından istediğiniz temayı seçebilirsiniz.
Ama bendeki Haylou Fit son sürüm olmasına rağmen bu seçenek telefonda görünmüyor.

İşin garip olanı bu saati 2 sene kadar önce kullandığımda bunun temasını değiştirebildiğimi hatırlıyorum ama şimdi yapamıyorum.

Haylou firmasına da mail attım ama beklediğim cevap gelir mi emin de değilim.

Saatin ekran temasını ve kordonunu değiştirip kızıma hediye vermek istiyorum.

Problem ne olabilir? Benimle aynı sorunu yaşayan ve çözen var mıdır?

@DarKSaGaa merhaba,

Merhaba,

Forumda aşağıdaki şekilde,
  • Device > Dial Settings kısmından istediğiniz temayı seçebilirsiniz.
Ama bendeki Haylou Fit son sürüm olmasına rağmen bu seçenek telefonda görünmüyor.

İşin garip olanı bu saati 2 sene kadar önce kullandığımda bunun temasını değiştirebildiğimi hatırlıyorum ama şimdi yapamıyorum.

Haylou firmasına da mail attım ama beklediğim cevap gelir mi emin de değilim.

Saatin ekran temasını ve kordonunu değiştirip kızıma hediye vermek istiyorum.

Problem ne olabilir? Benimle aynı sorunu yaşayan ve çözen var mıdır?
Yazılım güncellemesi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı