Hayvan beslemek

Makaleler
45
Merhabalar,
Ben hayvan beslemek istiyorum. Mama almak istemiyorum. Bu arada sokak hayvanlarını besleyeceğim. Ucuz yollu hayvanların seveceği bir yemek yapayım istiyorum. Şu anlık başka bir şeyler alacağım, yani fazla para harcama yapamayacağım. Süt ile bir şey karıştırıp yemek oluyormuş. Adını bile bilmiyorum. Kedi ve köpek korkmadan yanıma yaklaşır mı? Hayvana el ile temas etmeyi pek sevmiyorum fakat hayvan severim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Ben hayvan beslemek istiyorum. Mama almak istemiyorum. Bu arada sokak hayvanlarını besleyeceğim. Ucuz yollu hayvanların seveceği bir yemek yapayım istiyorum. Şu anlık başka bir şeyler alacağım, yani fazla para harcama yapamayacağım. Süt ile bir şey karıştırıp yemek oluyormuş. Adını bile bilmiyorum. Kedi ve köpek korkmadan yanıma yaklaşır mı? Hayvana el ile temas etmeyi pek sevmiyorum fakat hayvan severim. Önerilerinizi bekliyorum.
Hocam yanlış anlamadıysam siz bir yemek hazırlayıp sokaktaki hayvanlar yesin diye bir yere falan bırakacaksınız değil mi? Galiba bazı arkadaşlar yanlış anladı o yüzden sordum.

Evde besleyeceğiniz hayvan sizden ilgi görmez ise o işi unutun. Kedi sizin patronunuzdur eğer kedi alırsanız ilgi şart. Dışarıda besleyin madem böyle. Mama almak zorunda sayılabilirsiniz evde beslerseniz çünkü diğer türlü hayvan iltihap kapacaktır. Bunu hayvana yapma hakkınız asla ve asla yoktur.

Artı -3 Eksi
Öncelikle bunun sadece geçici bir heves olduğunun farkına var. Bu şekilde hayvan beslenilmez, senden kat kat iyi bakabilecek insanlar var. Hayvanı alıp ona eziyet etmeyin... Bir de temas etmeyi sevmiyorum demişsin.

Bakabileceğini düşünüp, çok istiyorsan balık al:

-Balığa ellemezsin, temas etmene gerek yok.
-Balığın yemi ucuzdur, çok yemez.
-İnsanı sakinleştirir, huzur verir.
-Saatlerce hareketlerini izleyip zaman geçirebilirsin.
-Arkadaşın olur.

Yapman gerekenler:

-Akvaryum alman gerek, kavanozda falan beslenilmez. Ölür.
-Yemi çok atma veya az atma. Türüne bağlı, onun bilgisini verirler.
-Sürekli elleşme.
-Ölmemesi için suyunu temiz tut, hatta akvaryum için özel malzemeler var.

Benim balığım vardı 5 gün sonra öldü. Toprağa gömmüştüm.

Bakamayacaksan almayacaksın hocam. Bu kadar basit. Hayvanlar sizin sorumluluğunuzda olan canlılar. Kumunu sen değiştirirsin, yemeğini sen verirsin. Bunları yapamayacaksan almayacaksın. Ha sokak hayvanlarını besleyebilirsin. Mama alırsın etrafa bırakırsın mamaları. Kaba falan koyarsın işte. Hayvanlar gelirler yemeklerini yerler. Sevaba girmiş olursun hem de.

Yeni konular

Geri
Yukarı