Hayvan gibi yemek yeme arzusu

Ben obezite falan değilim o kadar değil. O iğneleri yiyeceğime hiçbir şey yemem merak etme. :D

Bence.

Ben obezite falan değilim o kadar değil. O iğneleri yiyeceğime hiçbir şey yemem merak etme. :D

Ben öyle kilolu biri değilim diyetisyene gerek yok. Dünya kadar para oraya gömemem zaten gülerler adama. Türk yemeklerinin bizim yörenin yemekleri sulu, ekmekle gömdük böyle olduk herhalde. Teşekkürler.

O kadar pahalı değil 3-4 seansı 200 TL civarlarında. Ayrıca bu durumda gülünecek bir durum yok. En sağlıklı insan bile nasıl daha sağlıklı beslenebilirim düşüncesiyle diyetisyene gidebilir.

Diyetisyen diyecek avakado ye, ton balığı ye bende diyeceğim ki oldu gülüm. Teşekkürler. :)

Kimse size sormadan şunu ye bunu ye diyemez. Dersiniz ki ben şunları yiyorum bunları yemiyorum. O da kahvaltıda şunu ister misiniz, ara öğünlerde ne isterseniz der. Çok ön yargılı düşünüyorsunuz ancak bu önyargıların çoğu yanlış. Yemekle alakalı sorun yaşıyorsanız ve kilo da vermek istiyorsanız diyetisyen gayet uygun bir seçenek.

Lan bir konu açtım insülin dediniz şeker dediniz ben kalkıp yürüyüşe gidiyorum bir şey yersem laleyim yemem artık. :) Sınav stresi ve evde sürekli amele gibi oturunca akla sadece yemek yemek geliyor.

Lan bir konu açtım insülin dediniz şeker dediniz ben kalkıp yürüyüşe gidiyorum bir şey yersem laleyim yemem artık. :) sınav stresi ve evde sürekli amele gibi oturunca akla sadece yemek yemek geliyor.

Benim diyeceğimi zaten siz demişsiniz. Stresli olduğunuz için ya da yapacak bir şey bulamadığınız için yemek yemek istiyorsunuz. Tamamen psikolojik, bu son bir senedir bende böyleyim. Boş durduğum her zaman sevdiğim bir şeyler yemek istiyorum.

Alakası var nasıl yok?
"Şeker hastalığı ya da diyabet (Diabetes Mellitus), pankreasın vücut için yeterli miktarda insülin üretememesi ya da ürettiği insülinin vücut tarafından etkili bir şekilde kullanılamaması sonucunda ortaya çıkan, yüksek kan şekeri ile seyreden bir hastalıktır." Bu senin kullandığın şeker ile alakalı bir durum değil.
Genetik falan onlar, farklı mevzu.
"Şeker hastalığının birçok farklı etkisi bulunmaktadır. Genetik olarak gelen kodlar sizi direkt olarak şeker hastası yapmaz. Ancak aile bireylerinde görülen şeker hastalıkları, şeker hastalığına yakalanma riskinizi yükseltecektir." Net olarak genetik ile ilgili bağlantısı da yok. Sadece olma riskini yükseltiyor.
Tahlil yaptırdığımda en son değerlerde sıkıntı yoktu
O zaman sorun yoktur. Mide doyar, göz doymaz. Sendeki sorun odur.
Yiyici herkes obezite veya hasta olamaz değil mi?
Tabii ki de olamaz. Sadece olabilme ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz. Senin günlük yaşantını, ne kondisyonda olduğunu nereden bilelim?
Aklı kullanmak lazım.
Son olarak aklını kullanarak derdine çözüm ol madem. Buraya gelip çok bilmişlik yaparak, bizim aklımıza danışman tezat bir durum ortaya çıkarıyor. Ve en sevmediğim senin gibi konu sahibi tipidir, yardım etmeye çalışanlara ters cevap verenler. Umarım aç gözlülüğünü yenersin. Kolay gelsin :)

"Şeker hastalığı ya da diyabet (Diabetes Mellitus), pankreasın vücut için yeterli miktarda insülin üretememesi ya da ürettiği insülinin vücut tarafından etkili bir şekilde kullanılamaması sonucunda ortaya çıkan, yüksek kan şekeri ile seyreden bir hastalıktır." Bu senin kullandığın şeker ile alakalı bir durum değil.

"Şeker hastalığının birçok farklı etkisi bulunmaktadır. Genetik olarak gelen kodlar sizi direkt olarak şeker hastası yapmaz. Ancak aile bireylerinde görülen şeker hastalıkları, şeker hastalığına yakalanma riskinizi yükseltecektir." Net olarak genetik ile ilgili bağlantısı da yok. Sadece olma riskini yükseltiyor.

O zaman sorun yoktur. Mide doyar, göz doymaz. Sendeki sorun odur.

Tabii ki de olamaz. Sadece olabilme ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz. Senin günlük yaşantını, ne kondisyonda olduğunu nereden bilelim?

Son olarak aklını kullanarak derdine çözüm ol madem. Buraya gelip çok bilmişlik yaparak, bizim aklımıza danışman tezat bir durum ortaya çıkarıyor. Ve en sevmediğim senin gibi konu sahibi tipidir, yardım etmeye çalışanlara ters cevap verenler. Umarım aç gözlülüğünü yenersin. Kolay gelsin :)
Yanlış anladın dememe rağmen aynı şeyi yazmana tilt oldum. Kusura bakma haklısın o cümleyi kullanmamak gerekiyor. Bilgiler için teşekkürler.

Benim diyeceğimi zaten siz demişsiniz. Stresli olduğunuz için ya da yapacak bir şey bulamadığınız için yemek yemek istiyorsunuz. Tamamen psikolojik, bu son bir senedir bende böyleyim. Boş durduğum her zaman sevdiğim bir şeyler yemek istiyorum.
KPSS'ye şimdiden çalışın bu sınav diğerlerine benzemiyor. ;) Teşekkürler.

Geri
Yukarı