Hayvanlara karşı işlenen suçlar cana mı sayılamaya başlayacak?

W.Heisenberg

Hectopat
Arkadaşım haber açmıştı o da izlemiyordu, ben de, sadece açıktı.
TRT 1'in haberinde aynen şunu dedi "Yarından itibaren; (yeni gelen bir sürü yasa saydı), hayvanlara karşı işlenen suçlar cana karşı işlenmiş suç sayılacak. Cümlesinin sonunda da aynen bunu dedi.

Bu doğru mu? Bunla ilgili görüşleriniz veya sizce gerçekten bu kararlar gerçekten, dendiği gibi, uygulanacak mı?

TRT 1'in haberinde aynen şunu dedi "Yarından itibaren; (yeni gelen bir sürü yasa saydı), hayvanlara karşı işlenen suçlar cana karşı işlenmiş suç sayılacak. Cümlesinin sonunda da aynen bunu dedi.

Bu doğru mu? Bunla ilgili görüşleriniz veya sizce gerçekten bu kararlar gerçekten, dendiği gibi, uygulanacak mı?

Hayvanları koruma yasası çıkıyordu en son fakat ne zaman çıkacağını bilmiyordum. Yarından itibaren olacağına göre çok güzel bir haber bu. Şükürler olsun ki sosyal anlamda bir adım atabildik. Bunca kötü haber sonrasında bunu görmek çok güzel oldu diyebilirim.

Sonunda çıkıyor demek. İnşallah uygulanır.

Geri
Yukarı