Hazine ve Maliye Bakanlığından Kripto Para Açıklaması

• Konuyu başlatan pwfa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 2B
Elde edilen gelirin vergisi verilmeli. Bu her türlü şey için geçerli. Eğer düzenleme gelirse iyi olur. Ama bu vergi az miktarda kalmalı.

Bence gelir vergisi gibi alınmalı. Az kazanandan az, çok kazanandan çok alınmalı. Fakat bence bunun yıllık bir sınırı olmalı. Yani kişisel kullanıcılar vergiden muaf olmalılar.

Yanlış anlamayın, bu konularda pek bilgim yok o yüzden sormak istiyorum size. Bu kripto paralara vergi gelmesi normal oyuncuların işine gelmez mi? Miningciler daha az para kazanacak, belki de ekran kartı almaktan vaz geçecekler. Yanlış mı düşünüyorum acaba?
Evet, yanlış düşünüyorsun.

Yanlış anlamayın, bu konularda pek bilgim yok o yüzden sormak istiyorum size. Bu kripto paralara vergi gelmesi normal oyuncuların işine gelmez mi? Miningciler daha az para kazanacak, belki de ekran kartı almaktan vaz geçecekler. Yanlış mı düşünüyorum acaba?
Evet yanlış düşünüyorsun. Sen paranı saklamak için veya para kazanmak için BTC alıyorsan ve kar ediyorsan devlete de vergi vereceksin artık. Sence mantıklı mı?

Şok Haber; Ülkenin adı değiştirildi, işte ülkenin yeni ismi görenleri hayrete düşürdü...

R.T.E Vergistan AK Cumhuriyeti (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı