Hazır Fanlı CPU vs Toplama CPU soğutma bloğu

Alacağın fan daha performanslı yani, CFM değeri daha yüksek ise tabii biraz daha yararı olur ama, ne kadar etkisi olur onu da takınca anlaşılır. Çok fazla fark edeceğini zannetmiyorum. Çift fan takılı ise bence paranı boş yere harcama derim, kısaca elinde ki fanları değerlendirmen taraftarıyım. Elinde ki fanlar çok gürültülü de çalışmıyorsa daha ne olsun.
Valla şuan elimde yüksek ihtimalle termal macunu kurumuş stok intel fan var :/
Zaten konunu amacıda o, hangisi daha iyi ?

Vallahi şu an elimde yüksek ihtimalle termal macunu kurumuş stok Intel fan var :/

Hem sesli çalışır hem çok fazla performanslı olmaz. Heatsink yani soğutucunun yapraklarına eşit değer de hava değmez ondan dolayı soğutman çok etkili olmaz. Ben örnek gösterdiğin kule tipine takılacak, aynı boyutta ki fanlar için değerlendirmemi yaptım. Takacağın heatsink boyutuna göre fan takman tartışmasız yararlı olacaktır. Heatsink 90mm ise 90 mm fan takmalısın, ne 120 mm ne de 80 mm tak. İşlemcin çok ısınan bir işlemci değilse de idareten kullanabilirsin. Kontrolünü yapıp gözlemleyip testlerini yapıp kararı kendin verebilirsin.

Gördüğünüz fotoğraftaki fanların olmadığını düşünün daha performanslı başka bir fan takmaktan bahsediyorum.

Heeeee şimdi oturdu, daha performanslı fan takacaksan yapabilirsin. Onun için bağlantı aparatları vardır fanı soğutucuya bağlayan, onu kullanarak yapabilirsin.

Heeeee şimdi oturdu, daha performanslı fan takacaksan yapabilirsin. Onun için bağlantı aparatları vardır fanı soğutucuya bağlayan, onu kullanarak yapabilirsin.

:) kusuruma bakma oturan nedir dostum ben pek anlayamadım açıkçası? Kule tipi bir soğutucuya eş değer bir stok işlemci fanı var mı? Ayrıca stok bir Intel soğutucu işlemci fanı nasıl daha performanslı olabilir? Resimde ki 120 mm bir soğutucu, hadi 90 mm diyeyim yine olmaz. 2500, 3000 RPM de sürekli çalışan bir stok fan sıkıntı yaratır, çok sesli çalışır ve ona rağmen yine performansı düşük olur. Bir heatsinke, heatsinkten daha büyük ve daha küçük fanın takılmasının yararı olmaz

Kusuruma bakma oturan nedir dostum ben pek anlayamadım açıkçası? Kule tipi bir soğutucuya eş değer bir stok işlemci fanı var mı?

He? Stok soğutucu fanı mı takıyoruz biz? Ya çok yarım yamalak anlatıldı ya da ben bir şeyi kaçırdım.

Stok fansa tabii ki olmaz. Ben örnek veriyorum Airblazer 120R gibi bir fan takacak sandım tamam.

Valla şuan elimde yüksek ihtimalle termal macunu kurumuş stok intel fan var :/
Zaten konunu amacıda o, hangisi daha iyi ?
Arkadaşlar burda bahsettiğim fanın konuyla alakası yok bu şuan takılı olan fan ben bunu söküp yenisini takıcam.

@RMC Team

Şunu en düzgün şekilde söyler misin? Yapmak istediğin şey yeni bir kule tipi soğutucunun fanlarını çıkarıp daha performanslı yeni fanlar takmak değil mi? Stok fanla işimiz yok yani?

Tekrar söylüyorum, eğer üstteki dediğimi yapacaksan yapabilirsin aparatlar vardır onun için. Ama işin içine stok soğutucu fanı giriyorsa bulaşma.

@RMC Team

Şunu en düzgün şekilde söyler misin? Yapmak istediğin şey yeni bir kule tipi soğutucunun fanlarını çıkarıp daha performanslı yeni fanlar takmak değil mi? Stok fanla işimiz yok yani?

Tekrar söylüyorum, eğer üstteki dediğimi yapacaksan yapabilirsin aparatlar vardır onun için. Ama işin içine stok soğutucu fanı giriyorsa bulaşma.
Tamda sizin dediğiniz gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı