Özel Yapım CPU Bloğu

log

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba, uzun süredir eski bilgisayarımı sıvı soğutma sistemiyle kullanmak istiyordum ama sıvı soğutma sistemleri çok pahalı olduğu için sıvı soğutma sistemi alamıyordum. Ben de kendim yapmayı düşündüm. Aklımda tüm parçaları tamamladım fakat CPU bloğu kaldı. CNC makinesinde kesilip yapılabileceğini gördüm. Bu arada LTT'nin videosunu biliyorum fakat evimde CNC makinesi bulunmuyor ve onun eriştiği kadar kolay erişilebilecek bir alet olup olmadığını bilmiyorum. Bir yandan da Ebay üzerinde çeşitli CPU blokları var. Sizce kendim bir yerde kestirerek mi yaptırmalıyım yoksa Ebay üzerinden hazır mı almalıyım?

Bakır ısı boruları bulunmayan, ısının nereye aktarılıp nerede dağıtıldığı belirsiz saçma sapan bir soğutma bloğu çıkacaktır ortaya :) Aynı paraya hazır bir soğutma sistemi alırsan çok daha faydalı olur, emin olabilirsin :)

Zaten eski sistemimde kullanacağım için performansı çok da önemli değil. Kendim bir şeyler yapıp zevk almaya bakıyorum.

Intel E6500. G41 anakart ile kullanıyorum. Sistem şu anda aktif olarak kullandığım sistemim değil. Tekrar hatırlatmak istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı