Hazır sistem önerisi

Bu yüzden monitör önerisi diye de konu açmıştım. 60-75Hz bana yeter. O konunun altına 2k ya 144Hz bir öneri geldi. Şimdi lazım olmasa da ileride kasa yenilersem iyi olabilir. :)
7 k bütçe varsa ve 60 75 hz yetiyorsa monitör olarak
Bu monitörü alabilirsin
İncehesaptan
Zone APU | AMD 3000G | 8 GB DDR4 | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com bu bilgisayarı özelleştirip kullanabilirsin sonradan geliştirceksen işlemci almanı öneririm

Bütçe ne kadar ve istediğin monitör özellikleri ne?
Monitör dahil olduğu zaman 6-7k onun dışında sadece kasa olacaksa 3,5k-4k arası olabilir. Yazdığım fiyatın bir takım üstü olabilir. Monitör özellikleri konusunda 75 ve daha yüksek Hz olması. Gerekirse kasaya fiyat ayırırım ama monitörü sonra alırım. Yeterki kasa iyi olsun. Monitörde eksantirik şeyler aramıyorum. 75 den yüksek olsa kafi.

@selimtti

Eline para geçince RAM'leri 16GB yap.
Toplam 7900 tuttu, en azından bu tarz bir sistem toplamaya çalış.

@selimtti

Eline para geçince RAM'leri 16GB yap.
Toplam 7900 tuttu, en azından bu tarz bir sistem toplamaya çalış.
Arkadaş hazır sistem istiyor sorun o

7 k bütçe varsa ve 60 75 hz yetiyorsa monitör olarak
Bu monitörü alabilirsin
İncehesaptan
Zone APU | AMD 3000G | 8 GB DDR4 | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com bu bilgisayarı özelleştirip kullanabilirsin sonradan geliştirceksen işlemci almanı öneririm
Yavaş yavaş parça alabilirim. Dediğim gibi yazları oyun oynarım çoğunlukla. Onun dışında dönem içi ders için kullanacağım. Çok iyi bir kasa da aramıyorum. Fikrinizi değerlendireceğim.

Yavaş yavaş parça alabilirim. Dediğim gibi yazları oyun oynarım çoğunlukla. Onun dışında dönem içi ders için kullanacağım. Çok iyi bir kasa da aramıyorum. Fikrinizi değerlendireceğim.
Eğer bütçeniz el veriyorsa o sistem yarı yolda bırakmaz hocam.

Monitör dahil olduğu zaman 6-7k onun dışında sadece kasa olacaksa 3,5k-4k arası olabilir. Yazdığım fiyatın bir takım üstü olabilir. Monitör özellikleri konusunda 75 ve daha yüksek Hz olması. Gerekirse kasaya fiyat ayırırım ama monitörü sonra alırım. Yeterki kasa iyi olsun. Monitörde eksantirik şeyler aramıyorum. 75 den yüksek olsa kafi.

Kasa, PSU hakkında çok bilgili değilim. Monitör işini görür. Anakart giriş seviyesi. @Conscious 'un önerileri de güzel.

@selimtti Parça parça toplayacaksan yukarıda attıklarım mantıklı olur.

Hazır sistem zorunlu derseniz, monitörden feragat edeceksiniz. Para biriktirip sonrasında monitör alırsınız böyle yaparsanız.
@89666 Piyasaya hakim olmadığınız belli, o parçaları boşverin siz.

@selimtti Parça parça toplayacaksan yukarıda attıklarım mantıklı olur.

Hazır sistem zorunlu derseniz, monitörden feragat edeceksiniz. Para biriktirip sonrasında monitör alırsınız böyle yaparsanız.
@89666 Piyasaya hakim olmadığınız belli, o parçaları boşverin siz.
Hocam pek uğraşmadım aslında bu fiyata daha iyi bir sistem toplanabilir, haklısınız.

Geri
Yukarı