Hazır sistem önerisi

efbir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, hazır sistem almayı düşünüyorum, konuyla alakalı bilgim sıfır. Genel olarak Knight Online, Rise of nations, FM serisi, GTA 5 vb. eski oyunlar ile güncel oyunları da oynayabilecek yayın yapmaya yeterli 15-16k bütçeli hazır sistem bakıyorum.

Bunları onerenler oldu sizce hangisini tercih etmeliyim? GameGaraj'daki sistemi i5e yükseltip alsam nasıl olur? Önerebileceginiz hazır sistemler var mı? Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim. Yorumlarınızi bilgimin sıfır olmasını göz önünde tutarak yaparsanız sevinirim :)

Merhaba, hazır sistem almayı düşünüyorum, konuyla alakalı bilgim sıfır. Genel olarak Knight Online, Rise of nations, FM serisi, GTA 5 vb. eski oyunlar ile güncel oyunları da oynayabilecek yayın yapmaya yeterli 15-16k bütçeli hazır sistem bakıyorum.

Bunları onerenler oldu sizce hangisini tercih etmeliyim? GameGaraj'daki sistemi i5e yükseltip alsam nasıl olur? Önerebileceginiz hazır sistemler var mı? Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim. Yorumlarınızi bilgimin sıfır olmasını göz önünde tutarak yaparsanız sevinirim :)
1. Sistem daha iyi.

İkinci sistemi 15bin liraya topladım 300 TL gibi bir fark oluşuyor. Eğer format ve montaj bilginiz yoksa aynı hesaba denk geliyor. İlk attığınız sistem ikincisinden daha iyi.

Peki apollo​

1. Sistem daha iyi.
Peki i3 işlemciyi i5 ile değiştirmek için 1600 TL fark ödemek mantıklı mı?

Apollo sistem iyi onu alabilirsin alternatif olarak bu sistem de bakılabilir(kasayı MX350 Mesh yap.):
Hocam ağırlıklı knight online oynuyorum ryzenlerde oyun eski olduğu için problem oluyormuş. O yüzden Intel önerdiler.

İkinci sistemi 15bin liraya topladım 300 TL gibi bir fark oluşuyor. Eğer format ve montaj bilginiz yoksa aynı hesaba denk geliyor. İlk attığınız sistem ikincisinden daha iyi.
Ben bir kaç bilgisayarciya danıştım 17 civarı fiyat verdiler, Google'dan kendim araştırdığımda 15 bin lira civarı tutmuştu. Montaj vs. Bilgim yok. Hatta ekran kartı demonte geliyormuş onu bile bilgisayarciya taktırım.

Son düzenleme:

Peki apollo​

Hocam ağırlıklı Knight Online oynuyorum Ryzen'lerde oyun eski olduğu için problem oluyormuş. O yüzden Intel önerdiler.

Ben birkaç bilgisayarciya danıştım 17 civarı fiyat verdiler, Google'dan kendim araştırdığımda 15 bin lira civarı tutmuştu. Montaj vs. Bilgim yok. Hatta ekran kartı demonte geliyormuş onu bile bilgisayarciya taktırım.

O zaman 12100F haline bak:
(Kasayı MX350 mesh yap.)

peki apollo​

Hocam ağırlıklı Knight Online oynuyorum Ryzen'lerde oyun eski olduğu için problem oluyormuş. O yüzden Intel önerdiler.

Ben birkaç bilgisayarciya danıştım 17 civarı fiyat verdiler, Google'dan kendim araştırdığımda 15 bin lira civarı tutmuştu. Montaj vs. bilgim yok. Hatta ekran kartı demonte geliyormuş onu bile bilgisayarciya taktırım.

Ekran kartının demonte gelmesinin nedeni kargo esnasında zarar görmesini engellemek ve takması en basit kart bence. Her şeyi illaki bilgisayarcıya götürmeye gerek yok. En kötü internetten montajına bakarsınız basit dediğim gibi.

Ekran kartının demonte gelmesinin nedeni kargo esnasında zarar görmesini engellemek ve takması en basit kart bence. Her şeyi illaki bilgisayarcıya götürmeye gerek yok. En kötü internetten montajına bakarsınız basit dediğim gibi.
Teşekkür ederim. Önerebileceginiz monitör var mı?

Geri
Yukarı