Hazır sistem önerisi

Ben sadece önerimi yaptım. Sana göre mantıksız geliyor olabilir yapacak bir şey yok.
Keşke sadece bana göre mantıksız gelse. Ne olur düzgün düşün. Adamın elinde 20.000 TL parası var ve sistem tavsiyesi istiyor, sen gelmişsin 4.130 TL daha ver anakartı alakasız yüksek model al diyorsun. Sana mantıklı geliyor mu bu? Hayır sanki 200.000 TL'ye sistem topluyor da 4 bin lira aşıyorsun. 20 bin liralık sisteme üst segment B550 tak diyorsun...

O halde gitsin ekran kartını ikinci elden GT 710 alsın, anakartı X570 alsın. Bence de bu daha mantıklı. Ben sadece önerimi yapıyorum 👍

Bildiğinden değil, sırf yazmak için yazıyorsun ve saçma sapan yönlendirmeler yapıyorsun. 5600X önerin de yanlış. 5600 ile aralarında 800 liralık bir fark yok. Boş boş masrafa sokuyorsun adamı.

Keşke sadece bana göre mantıksız gelse. Ne olur düzgün düşün. Adamın elinde 20.000 TL parası var ve sistem tavsiyesi istiyor, sen gelmişsin 4.130 TL daha ver anakartı alakasız yüksek model al diyorsun. Sana mantıklı geliyor mu bu? Hayır sanki 200.000 TL'ye sistem topluyor da 4 bin lira aşıyorsun. 20 bin liralık sisteme üst segment B550 tak diyorsun...

O halde gitsin ekran kartını ikinci elden GT 710 alsın, anakartı X570 alsın. Bence de bu daha mantıklı. Ben sadece önerimi yapıyorum 👍

Bildiğinden değil, sırf yazmak için yazıyorsun ve saçma sapan yönlendirmeler yapıyorsun. 5600X önerin de yanlış. 5600 ile aralarında 800 liralık bir fark yok. Boş boş masrafa sokuyorsun adamı.
Kanka sence neler degistirilir yazarmısın

Konuya tekrar baktım da hocam bütçe belirtmemiş belirtilmediği için bende ona göre öneri yaptım? Belki 100K bütçesi var ondan soruyor ne gibi değişiklik yapabilirim diye?

İlla benim dediklerimi almasına zaten gerek de yok ben öneri yapıyorum gerisi kişinin kendi gönlünce ne yapmak istediğine kalmış.

Kanka sence neler degistirilir yazar mısın?
Yazmıştım zaten...

R5 5600, Kioxia Exceria ve RAM'i G.Skill yap.

Belki 100K bütçesi var ondan soruyor?
Aynen 100K bütçesi olduğu için 20.000 TL'lik sisteme bakıyor. Bence daha fazla konuşma dostum, konuştukça batıyorsun çünkü, haberin olsun.

20.000 TL'lik sisteme 4.100 TL daha ver deyip B550-F önermek.
20.000 TL'lik sistemi soran adamın bütçesini 100.000 TL olarak düşünmek.
R5 5600 yerine 800 TL daha ver deyip R5 5600X al demek.

Yeterli bilgin yok işte, tamamen yazmış olmak için yazıyor ve öneri yapıyorsun. Yapma çünkü bilmeyen kullanıcıyı yanlış yönlendiriyorsun. Senin saçma yazıların yüzünden konu uzuyor boş yere.

Yazmıştım zaten...

R5 5600, Kioxia Exceria ve RAM'i G.Skill yap.

Aynen 100k bütçesi olduğu için 20.000 TL'lik sisteme bakıyor. Bence daha fazla konuşma dostum, konuştukça batıyorsun çünkü, haberin olsun.

20.000 TL'lik sisteme 4.100 TL daha ver deyip B550-F önermek.
20.000 TL'lik sistemi soran adamın bütçesini 100.000 TL olarak düşünmek.
R5 5600 yerine 800 TL daha ver deyip R5 5600X al demek.

Yeterli bilgin yok işte, tamamen yazmış olmak için yazıyor ve öneri yapıyorsun. Yapma çünkü bilmeyen kullanıcıyı yanlış yönlendiriyorsun. Senin saçma yazıların yüzünden konu uzuyor boş yere.

Peki peki hocam nasıl istersen kendi topladığım sistemleride hep yanlış topladım bu güne kadar. Seneye bir kez daha toplayacağım yine hüsran yaşayacağım sanırım.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Sadace kasa da karasız aldım ama onu da almaya gidince bakarım diye dusunuyorum tekrar sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı