Hazır sistem tavsiyesi

Sürekli hikayeli oyunlar oynamıyorsan eksikliğini hissetmezsin bence. 7700 XT'nin fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum.

Oynadığım oyunlardan birkaç örnek vereyim:

Detroit
CS
Battlefield
Assassin's Creed
FIFA
It takes two
Bannerlord
7 Days to Die
Tomb Raider
Witcher 3
Resident Evil

Ve alabildiğim taktirde RDR 2 gibi oyunlar da olacak tabii.

Oynadığım oyunlardan birkaç örnek vereyim:

Detroit
CS
Battlefield
Assassin's Creed
FIFA
It takes two
Bannerlord
7 Days to Die
Tomb Raider
Witcher 3
Resident Evil

Ve alabildiğim taktirde RDR 2 gibi oyunlar da olacak tabii.
DLSS 3.0'ı kaybedeceksin ama hem saf gücü daha fazla olduğu için daha çok fps alacaksın hem de ekstra 4 gb vram'i olması hem şu anki hikayeli oyunlar hem de ileride çıkacak olanlar için büyük avantaj. Şu videodan farkı daha rahat anlayabilirsin. 7700 XT her türlü daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DLSS 3.0'ı kaybedeceksin ama hem saf gücü daha fazla olduğu için daha çok FPS alacaksın hem de ekstra 4 GB VRAM'i olması hem şu anki hikayeli oyunlar hem de ileride çıkacak olanlar için büyük avantaj. Şu videodan farkı daha rahat anlayabilirsin. 7700 XT her türlü daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Attığım andaki 7700XT'deki FPS düşüklüğünün sebeni nedir tam olarak. FSR'ın DLSS'den güçsüz kalması mı?

Attığım andaki 7700XT'deki FPS düşüklüğünün sebeni nedir tam olarak. FSR'ın DLSS'den güçsüz kalması mı?
Attığın an neresi? bende 3:19'da başladı ve fps düşüklüğü yok.

Ha 24:12 sanırım dur bakim.

Bunun sebebi tamamen frame gen teknolojisi. Frame gen DLSS'ten farklı olarak bir önceki kareye ve bir sonraki kareye bakarak ortaya bir kare daha üretiyor. O yüzden fps arşa çıkıyor. Hiçbir amd ekran kartı frame gen ile yarışacak güçte değil. Ama frame gen çok oyunda yok. Eğer daha çok frame gen olan oyunları oynuyorsan nvidia alman daha mantıklı olur.

Attığın an neresi? bende 3:19'da başladı ve fps düşüklüğü yok.

Ha 24:12 sanırım dur bakim.

Bunun sebebi tamamen frame gen teknolojisi. Frame gen DLSS'ten farklı olarak bir önceki kareye ve bir sonraki kareye bakarak ortaya bir kare daha üretiyor. O yüzden fps arşa çıkıyor. Hiçbir amd ekran kartı frame gen ile yarışacak güçte değil. Ama frame gen çok oyunda yok.
Oynadığım oyunları attım Cyberpunk gibi oyunlar oynamam zaten. Sıkıntı olmaz sanıyorum

Oynadığım oyunları attım Cyberpunk gibi oyunlar oynamam zaten. Sıkıntı olmaz sanıyorum
Bu linke gir şu başlıktan aşağıya doğru kaydır oradaki tüm oyunlara göz at istersen.

1710594452206.png

Evet oynadığın oyunlarda sadece witcher 3'te frame gen var, diğerlerinde yok. rdr 2'de de yok.

Bu linke gir şu başlıktan aşağıya doğru kaydır oradaki tüm oyunlara göz at istersen.

Eki Görüntüle 2142326

Evet oynadığın oyunlarda sadece Witcher 3'te Frame Gen var, diğerlerinde yok. RDR 2'de de yok.

Teşekkürler.

Bu iyidir. İhtiyacın olursa 1400 TL ile 16 GB RAM daha eklersin. Soğutucu masrafın da var, fakat 3 ay sonra ödemeli + 6 taksitli 800 TL veya 1100 TL olduğu için onu pek de bütçeye katmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 2142246

Bunun bir tık üstü 30.000 TL'ye 7500F 4060 Ti olur. Bir tık altı ise 25K'ya 5600 4060 Ti olur.

Linki atabilir misiniz?

Geri
Yukarı